Dodany: 06.09.2004 11:09|Autor: Piotrr

Warta przeczytania

Książka bardzo ciekawa i praktyczna. Poleciłbym ją każdemu, kogo interesuje działanie, wszechobecnych w naszym świecie, narzędzi wpływania na zachowanie człowieka.

Książka opisuje kilkanaście najczęściej stosowanych narzędzi manipulowania ludźmi, wraz z dokładnym opisem działania poszczególnych mechanizmów wywierania wpływu, sposobami obrony oraz przykładami faktycznych manipulacji (lub ich prób). Można też dowiedzieć się, jak często nasze decyzje wynikają z automatycznych, podświadomie zaprogramowanych reakcji według bezmyślnego wzorca i jak często fakt ten wykorzystują sprytni sprzedawcy.

Opracowanie wyróżnia się na tle innych podobnych pozycji, skierowanych głównie do potencjalnych sprzedawców, swoim ciekawym stylem i bardziej naukowym podejściem do kwestii manipulowania ludźmi.

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że uległeś czyimś prośbom lub namowom, ewentualnie bez widocznych przyczyn zachowałeś się w niezrozumiały dla siebie sposób, powinieneś sięgnąć po tę książkę. Bardzo prawdopodobne jest, że znajdziesz w niej odpowiedź na swoje wątpliwości.

Użytkownik: errator 23.04.2005 18:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka bardzo ciekawa i ... | Piotrr
Odebrałem tę książkę, podobnie do Ciebie i również zwróciłem uwagę na inny, niż w typowych tego typu pozycjach styl - mniej natchniony, bardziej przesycony za to duchem psychologii społecznej. Do tego prosty język i mnóstwo sytuacji opisanych z pisarską wręcz swadą. Polecem.