Dodany: 25.08.2006 21:35|Autor: Magda_lena16

Ulubiona część Jeżycjady

Bardzo cenię twórczość Małgorzaty Musierowicz, zaś Laura Pyziak to moja ulubiona bohaterka Jeżycjady. Książka poświęcona właśnie jej osobie siłą rzeczy musiała mnie zainteresować bardziej niż pozostałe.

Laura, zwana przez rodzinę Tygryskiem, jest zupełnie inna od pozostałych, pełnych ciepła bohaterek książek pani Musierowicz. Młodsza Pyziakówna to osóbka zdecydowana, zaradna, pewna siebie, złośliwa i egoistyczna. Nie tak łatwo ją polubić, za to nie sposób nie interesować się jej losami.

Laura zupełnie nieświadomie tworzy wokół siebie barierę, przez co jest przekonana, że nikt jej nie kocha. Nikt oprócz ojca, który tak naprawdę wcale nie ma pojęcia o jej istnieniu. Tygrysek postanawia go odnaleźć i ucieka z domu.

Czy odnajdzie ojca? Czy przygoda zakończy się szczęśliwie?

Podróż Laury Pyziak to nie tylko wędrówka przez miasta, ale także i przez własną duszę. Nie tak łatwo jest zrozumieć swoje błędy, a co dopiero przyznać się do nich. Jeżeli osiągnie się jednak i jedno, i drugie, powinno się poczuć prawdziwą satysfakcję.

Przygoda Tygryska będzie dla niej przede wszystkim ważną lekcją, którą dziewczynka zapamięta na całe swoje życie, ponieważ dokona ważnego odkrycia. Mianowicie zrozumie, kto ją tak naprawdę kocha.