Dodany: 03.09.2004 18:44|Autor: ALIMAK

bez tytułu

Nie rozumiem, dlaczego książka ta ma taką niską średnią. Ja oceniam ją na pięć. To prawda, że zawiera ordynarne i czasem niesmaczne opisy seksu, ale w końcu to opowieść o prostytutce.

Seks zdecydowanie dominuje w "Pamiętnikach...", ale myślę, że wnikliwszy czytelnik dostrzeże coś więcej. Fanny przeżywa rozterki, cierpi, jest nieszczęśliwa. Zakochuje się, ale jest to miłość tragiczna, niemożliwa do spełnienia.

To smutna opowieść o dziewczynie, która nie ma się gdzie podziać, nie ma rodziny ani wsparcia znikąd. Skazana jest na łaskę ludzi.

Myślę, że książka nie powinna bulwersować nikogo w dzisiejszych czasach, ale nie polecałabym jej ludziom wrażliwym.

Użytkownik: kwiatek69 22.03.2008 22:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie rozumiem, dlaczego ks... | ALIMAK
Fakt, ludziom wrażliwym nie warto polecać. Osobiście po przeczytaniu kilku rodziałów uznałam treści ukazane w tej, jakże płytkiej, książce za perwersyjne i niemoralne, jednak nie bulwerujące. Jestem wnikliwym czytelnikiem i stwierdzam, że pomimo wszystko główna bohaterka nie należy do jakichś wyjątkowych postaci, w które warto wnikać. Zdecydowanie nie ma czego tu zachwalać, no oprócz lekkości zapisu i szczegółowych opisów dla fanów erotyki.. moim zdaniem. Ogólnie jestem na nie.