Dodany: 04.08.2006 12:20|Autor:

nota wydawcy


Jestem wydawcą od wielu lat, przeczytałem tysiące maszynopisów. Ten zrobił na mnie ogromne wrażenie.

"Rio Anaconda" to opowieść przygodowo-podróżnicza. Trzyma w napięciu jak kryminał, a jednocześnie rozśmiesza do łez. I zapewniam Was, w trakcie lektury będziecie się śmiać na głos! A przy okazji jest to historia prawdziwa.

Nie trzeba lubić Autora, żeby polubić tę książkę, bo czy się komu Cejrowski podoba, czy nie, trzeba przyznać, że opowiada bardzo ciekawie. Fantastyczne dialogi! Doskonałe zdjęcia! A wady? Jeżeli są, szukajcie sami, ja nie znalazłem. No może poza jedną: po czterystu stronach opowieść się kończy.

Tadeusz Zysk, wydawca

[Zysk i S-ka, 2006]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 15825
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 6
Użytkownik: Ariste 27.11.2006 20:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Jestem wydawcą od wielu l... | pandorka
Czekałam na kolejną książkę Pana Cejrowskiego, ale niestety na tej zawiodłam się troszkę. To tak jakby próbowano napisać "Gringo..." raz jeszcze. Jeśli jednak ktoś zaczyna od tej pozycji, to polecam jak najbardziej.
Użytkownik: Bacia 13.01.2007 12:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Czekałam na kolejną książ... | Ariste
Skończyłam czytać, postawiłam szósteczkę i.. . zrobiło mi się żal, że to już koniec. Wspaniała książka! Cejrowskiego można lubić lub nie. Można mu zarzucać, ze jest przemądrzały, denerwujący, często niemiły w stosunku do rozmówcy, że w dyskusji nie dopuszcza innych do głosu. To wszystko prawda. Ale prawdą jest też, że pisze wspaniale. Jego opowieść wciąga od pierwszej strony. Pisze ciekawie, barwnie z rewelacyjnym poczuciem humoru. W jego opowieści jest codzienne życie Indian, są czary, magia, duchy, wspaniała przyjaźń z szamanem. Ich rozmowy zajmują w książce wiele miejsca. Mądre rozmowy. Czytelnik zadaje sobie pytania: Czy każde słowo jest prawdą? Skąd ten szaman wie to wszystko? Taką książką należałoby się delektować, smakować, czytać powolutku dawkując sobie po kilka stron. Niestety, tak się nie da. Zżera człowieka ciekawość. Ale przecież można za jakiś czas przeczytać ponownie. Ja tak zrobię.
Użytkownik: Marita1976 31.03.2007 21:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Jestem wydawcą od wielu l... | pandorka
A mnie Cejrowski zirytował. Zaczęłam lekturę z przyjemnością, ale w miarę czytania wzrastało moje znudzenie i zdenerwowanie. To konfabulant, kłamczuch i wodolej! Wolę Arkadego Fiedlera, który opisywał wszystko rzetelnie i nie usiłował zwrócić na siebie uwagi błyskotliwością na pokaz. A i dowcipu panu F. nie brakowało.
Jedno muszę przyznać: książka W.C. wydana jest CUDNIE.
Użytkownik: rysiek_4 22.05.2009 13:30 napisał(a):
Odpowiedź na: A mnie Cejrowski zirytowa... | Marita1976
Racja, druga, zasadnicza część książki należy już raczej do literatury fantasy.
Użytkownik: Madziks7602 25.02.2009 21:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Jestem wydawcą od wielu l... | pandorka
Książka jest...poprostu fascynująca. Od Antonowa w Mitu, poprzez dżunglę w rozległej i dusznej Amazonii, Autor prowadzi nas szlakiem, jaki sam przemierzył i pozwala widzieć, to, co sam zobaczył. Opisanie i zrozumienie tak subtelnej kultury dzikich Carapana, było dla mnie źródłem wzruszeń i skłoniło mnie do przemysleń. Indianie Carapana w opisie Cejrowskiego to jak świat równoległy, jak świat alternetywny dla naszej cywilizacji. Cywilizacji, która prowadzi do zepsucia ludzi i bezpowrotnego zniszczenia przyrody. A sami Indianie są jak dzieci, niewinne dzieci Matki Natury i Boga-Pachamamy w najczystszej postaci. Warto przeczytać tę ksiązkę. Panie Wojtku- ja Pana zawsze kojarzyłam z WC kwadransem. Przepraszam. Jestem pod wrażeniem.
Użytkownik: joanna11 22.05.2009 18:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Jestem wydawcą od wielu l... | pandorka
Książka rewelacyjna, napisana w świetnym stylu. Polecam każdemu. Czekam na kolejne książki tego autora!
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: