Dodany: 2006-07-31 17:07|Autor: mluzia

Ogólne> Offtopic

Dylemat urodzinowy


Otóż, zbliżają się urodziny mojej koleżanki i chcę jej kupić prezent. Nie wiem jaki, więc może Wy mi pomożecie... Mogę przeznaczyć na niego ok. 30 zł.
A teraz opis tej koleżanki: książek za bardzo nie lubi, no może jedynie Kinga (ale z tego co zauważyłam to nie lubi ich dostawać), uwielbia muzykę rockową (zwłaszcza Guns N` Roses, Cool Kids Of Death, Myslovitz itd., ale ma wszystkie ich płyty), pluszowe misie (które są piekielnie drogie - takie z tych lepszych, bo brzydkich nie ma po co kupować) i romantyczne komedie.
Nie mam zielonego pojęcia, co można jej kupić. Zwłaszcza, że to jej 20 urodziny. Nigdy sobie za drogich prezentów nie kupowałyśmy, bo uważałaśmy to za stratę pieniędzy. A teraz mam problem, bo i dużych funduszy brak. :D
Wyświetleń: 6797
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 32
Użytkownik: sysia 2006-07-31 20:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż, zbliżają się urodzi... | mluzia
może koszulkę któregoś z zespołów...
Użytkownik: Natii 2006-07-31 21:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż, zbliżają się urodzi... | mluzia
Jeśli masz choć niewielkie zacięcie artystyczne, to może kupić jakiś zeszyt i przekształcić go w przepiękny album poświęcony jej ulubionym wykonawcom? Zdjęcia, piosenki, wycinki, życiorysy, etc. Taki ręcznie wykonany przez bliską osobę prezent, związany z tym, co ktoś uwielbia, naprawdę cieszy. Kiedyś wykonałam coś takiego dla swojej przyjaciółki, tyle że z sentecjami i wierszami - widać było, że jest zadowolona. :-)
Użytkownik: Compote 2006-07-31 21:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli masz choć niewielki... | Natii
O tak, świetny pomysł. Ja na przykład bardzo bym chciała coś takiego dostać.
Użytkownik: Natii 2006-07-31 22:07 napisał(a):
Odpowiedź na: O tak, świetny pomysł. Ja... | Compote
A jakich lubisz wykonawców i kiedy masz urodziny? ;> W końcu w jednym mieście będziemy studiować, może los Ci zrobi niespodziankę... :-)
Użytkownik: Compote 2006-08-01 10:13 napisał(a):
Odpowiedź na: A jakich lubisz wykonawcó... | Natii
O, ale miło:) Urodzinki daleko, daleko przede mną jeszcze: 17 kwietnia. Czy już planujesz zacząć preparować prezent?:D (takie zbieranie informacji to dużo czasu pewnie zajmuje). Wykonawcy to np. Placebo, AFI. I muzyka filmowa (ostatnio wzięło mnie na Moulin Rouge). Masz wcześniej urodziny? Wtedy jak ja ci dam prezent, to będę mieć prawie pewność, że i ja dostanę:) - to perfidna kalkulacja.
Użytkownik: Natii 2006-08-10 11:13 napisał(a):
Odpowiedź na: O, ale miło:) Urodzinki d... | Compote
:))) Im dłużej przygotowuje się prezent, tym jest on staranniej i dokładniej wykonany - wychodzę z takiego założenia. Hm... Tylko Ci dwaj wykonawcy? A muzyka filmowa - np. kompozytorzy tacy jak Zimmer, Williams, Webber, Vangelis? Czy inni? A urodziny mam właśnie dzisiaj, kończę 19 latek. Ty jesteś mój rocznik, Compote, tak? :-)
Użytkownik: Compote 2006-08-10 17:08 napisał(a):
Odpowiedź na: :))) Im dłużej przygotowu... | Natii
Tak, ja już mam 19 lat:) Wszystkiego najlepszego!:D
Wykonawców dałam przykład, lubię też Marilyna Mansona, System of a down, Interpol, Pixies, no i ciągle coś nowego dochodzi, teraz zapoznaję się z joy division i nofx.
A jeśli chodzi o muzykę filmową to nie patrzę po kompozytorach, ale po filmach. Lubie słuchać muzyki filmowej, bo mi się kojarzy właśnie z tym filmem i przywołuje sobie odczucia jakie miałam oglądając ten film albo sceny z filmu itp. Trudno by było więc zrobić prezent na temat jednej płyty. Chyba, że wszystko na temat filmu (reżyser, wykonawcy, muzyka itd., o, to by było najlepsze:). A ulubionych filmów to jest sporo.
Użytkownik: Natii 2006-08-11 12:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, ja już mam 19 lat:) ... | Compote
A jakie, jeśli można wiedzieć? Bo filmy, które ja ukochałam, można chyba na palcach jednej ręki policzyć... No, może na dwóch. ;-)
Użytkownik: Compote 2006-08-11 15:04 napisał(a):
Odpowiedź na: A jakie, jeśli można wied... | Natii
No tak, w sumie to mam od groma filmów, które bardzo lubię czy kocham, ale jest kilka takich wyjątkowych, które nie zawsze są idealne, czasem irytują, ale właśnie o nich chciałabym wiedzieć coś więcej. Są to:
1. Wywiad z wampirem (najukochańszy film), 2. Fight Club, 3. Priscilla, królowa pustyni, 4. Velvet Goldmine, 5. Rocky Horror picture show, 6. Gravitation (najwspanialsze anime) - czyli przede wszystkim filmy atrakcyjne wizualnie + posiadające ciekawą historię.
W ogóle to ja lubię sporo różnych rzeczy, ale nie o wszystkich chciałabym mieć album z informacjami. Tak samo jest z muzyką. Dajmy na to uwielbiam Placebo, ale nie zbieram o nich informacji ani się nie interesuję ich życiem prywatnym czy coś, chodzi tylko o muzykę.
A jeśli mogę być wybredna i stawiać warunki:) to najbardziej ucieszyłabym się z albumu, w którym by były zdjęcia ciekawych ciuchów w różnym stylu. Poszukuję inspiracji. A właśnie sobie szyję torebkę:)

Użytkownik: Natii 2006-08-11 18:16 napisał(a):
Odpowiedź na: No tak, w sumie to mam od... | Compote
Ciuchy w różnym stylu... ale takie współczesne, powycinane z gazet czy podrukowane? Bo ja zdolności projektanckich czy rysunkowych za bardzo nie mam... :P
Użytkownik: Compote 2006-08-11 20:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Ciuchy w różnym stylu... ... | Natii
Eh, ja niestety też nie. A tak bardzo bym chciała rysować ładne projekty. A zawsze mi inaczej wychodzi niż sobie pomyślałam, uh. Jak najbardziej podrukowane, powycinane i cokolwiek. Albo taki albumik o Japonii, włączając w to ciuchy (Gothic Lolita, Street Fashion - oni to dopiero mają pomysły). Ja Ciebie prędzej wykończe niż zdołasz zrobić ten prezent:)
Użytkownik: Natii 2006-08-11 21:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Eh, ja niestety też nie. ... | Compote
Im więcej propozycji, tym więcej pomysłów. Muszę sobie wszystko zapisać o Tobie i Hani, i do dzieła! Tylko jeszcze bym prosiła imię, jeśli to nie problem... :-)
Użytkownik: Compote 2006-08-12 09:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Im więcej propozycji, tym... | Natii
Asia. No, myślę, że jak się spotkamy w Poznaniu i lepiej poznamy to ja zacznę myśleć nad jakimś prezentem, jak wybadam co Ciebie interesuje:) Dobrze, że mam praktycznie cały rok na myślenie.
Użytkownik: hankaa 2006-08-01 15:14 napisał(a):
Odpowiedź na: A jakich lubisz wykonawcó... | Natii
a wiesz, ja też jestem chętna:D:D tylko co zespołów może być problem bo ja prawie szystkiego słucham.... hehhh :)
Użytkownik: Natii 2006-08-10 11:14 napisał(a):
Odpowiedź na: a wiesz, ja też jestem ch... | hankaa
"Wszystko" to bardzo niezobowiązujące określenie... :P Może jakieś konkrety? A kiedy obchodzisz urodzinki, Haniu? I jak studia? :-)
Użytkownik: hankaa 2006-08-10 13:17 napisał(a):
Odpowiedź na: "Wszystko" to b... | Natii
Hmm... ostatnio słucham Prodigy, Snap, A.M. Jopek, Turnau, K. Melua, Jazz, HaapySad, Pidżama Porno, Korn, Metallica, Ozzy, Goya,K. Kowalska, Trzeci Wymiar, Polskie, stare przeboje i wogóle muzyka lat 60., 70. i 80. -> słowem wszystko:) Urodzinki obchodzę w lutym, więc masz dużo czasu:D

A studia... heh... akademia rolnicza, wydział technologii żywienia, kierunek żywienie człowieka w trybie zaocznym <lol> dostałam się za pierwszym razem i to po egzaminie z biologii której ostatni raz się uczyłam w gimnazjum!! Zdolniacha jestem!! <cwaniak> <lol> :D

A Ty? Gdzie Cię mam szukać?
Użytkownik: Natii 2006-08-10 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmm... ostatnio słucham P... | hankaa
Akademia Ekonomiczna, Wydział Zarządzania, kierunek wybiera się dopiero po pierwszym roku, ale ja już wiem, że będę startować na stosunki międzynarodowe, specjalność biznes międzynarodowy. Tryb dzienny, rok akademicki zaczynamy 25 września. Mój kolega dostał się na AR też, może się spotkacie, ale on chyba na biotechnologię... Nie wiem, muszę sprawdzić. Spotkamy się w Poznaniu, prawda? :-)
Użytkownik: hankaa 2006-08-10 14:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Akademia Ekonomiczna, Wyd... | Natii
No ba!! Ja zaczynam 10 października ale co tam:) jakiś piątek się wolny znajdzie:)
Użytkownik: Compote 2006-08-10 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: No ba!! Ja zaczynam 10 pa... | hankaa
No i nie zapomnijcie o mnie:)
Użytkownik: Natii 2006-08-11 12:35 napisał(a):
Odpowiedź na: No i nie zapomnijcie o mn... | Compote
Nie zapomnimy. A Ty kiedy zaczynasz? :)
Użytkownik: Compote 2006-08-11 14:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie zapomnimy. A Ty kiedy... | Natii
1 października. Myślałam, że wszyscy tak zaczynają, hmm.
Użytkownik: Natii 2006-08-11 18:14 napisał(a):
Odpowiedź na: 1 października. Myślałam,... | Compote
Wykładowca z AE tak tłumaczył datę 25 października: rektorem jest pan, któy umie liczyć, zaś uniwersytety liczyć nie potrafią. W roku akademickim musi być 15 czwartków, pomijając wszystkie przerwy i święta. Uniwersytety zaczynają później, niż my i kończą wcześniej. Koniec cytatu.

Compote, wybacz, ostatnio tyle informacji przewija mi się przez głowę, że zapomniałam - co Ty będziesz studiować? Wybacz...
Użytkownik: Compote 2006-08-11 20:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Wykładowca z AE tak tłuma... | Natii
No bo ja się nie mogłam zdecydować, ale już podjęłam decyzję: kulturoznawstwo. A za rok może wezmę drugi fakultet (filmoznawstwo).
Użytkownik: Natii 2006-08-11 21:28 napisał(a):
Odpowiedź na: No bo ja się nie mogłam z... | Compote
A na jakiej uczelni? Ja też planuję wziąć drugi kierunek, ale jeszcze się nie zdecydowałam, jaki. Chyba arabistyka. ;-)
Użytkownik: Compote 2006-08-12 08:55 napisał(a):
Odpowiedź na: A na jakiej uczelni? Ja t... | Natii
Na UAM, wydział Nauk Społecznych. A ja kiedyś myślałam o japonistyce, ale stwierdziłam, że mi się nie będzie chciało tych wszystkich krzaczków uczyć, ale kto wie, może kiedyś jako 3 fakultet:)
Użytkownik: --- 2006-07-31 22:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż, zbliżają się urodzi... | mluzia
komentarz usunięty
Użytkownik: Małgorzata G 2006-07-31 22:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż, zbliżają się urodzi... | mluzia
Może jakąś ładną ramkę na zdjęcie? A do ramki dołącz Wasze wspólne zdjęcie, jeśli masz :).
Użytkownik: Sophie7 2006-07-31 22:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Może jakąś ładną ramkę na... | Małgorzata G
Ostatnio dostałam filiżankę ze spodkiem,urocza i leciutka jak mgiełka:)
Użytkownik: Olutka 2006-07-31 23:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Ostatnio dostałam filiżan... | Sophie7
Można na przykład kupić biżuterię z drewna lub kamyczków albo jakiegoś aniołka na szczęśćie (gliniany, szklany, witrażowy), albo ładną poduszkę, albo album na zdjęcia (widziałam takie ładne z papieru czerpanego), albo jakąś ładną szkatułkę na drobiazgi...
Użytkownik: hankaa 2006-08-01 15:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż, zbliżają się urodzi... | mluzia
a może wogóle jakiś ciuszek... jest tyle teraz przecen, że napewno znajdziesz cosik ładnego... albo jakiś dobry kosmetyk - tusz do rzęs, jakaś emulsja, oczywiście jeśli Twoja koleżanka od czasu do czasu się maluje.
Przy tej ilości drobiazgów w tej chwili to też bym miała dylemat co kupić...
Użytkownik: grosiek 2006-08-01 16:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż, zbliżają się urodzi... | mluzia
Najlepiej jak sama coś zrobisz, sama wiesz co ci wyjdzie najlepiej. Bardzo lubię dostawać (i robić też!) takie osobiste prezenty. Ostatnio np. kupiłam koleżance kalendarz w kolorowe paski, napisałam dedykację na okładce i w środku, ozdobiłam i wpisałam ważne daty (np. moje urodziny;D). Bardzo jej się podobał;D
Użytkownik: mluzia 2006-08-01 17:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż, zbliżają się urodzi... | mluzia
Dziękuję Wam bardzo. Najbardziej podobał mi się pomysł z tym zeszytem z wycinkami oraz ta ramka. Jeszcze nie wiem z którego skorzystam, ale dzięki... :D
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: