Dodany: 26.07.2006 11:38|Autor: pysiunia

Książka: Życie seksualne Catherine M.
Millet Catherine

Zezwierzęcenie

Książka Millet pokazuje nurzanie się w ludzkiej zwierzęcości. Seks brutalny, iście "kurewski", przekazywany bez ogródek i skrępowania. Ośmielam się nawet stwierdzić, że autorka to wyzwolona nimfomanka, gorąca zwolenniczka seksu grupowego z przyjaciółmi przyjaciół i innymi elementami z pogranicza normalności. Książka ta to obraz braku szacunku dla własnego ciała, degrengolady człowieka, jego zezwierzęcenia. Catherine M. wytworzyła własną moralność, przekraczając granice dobrego smaku. Dla mnie - wrażliwego czytelnika, dla którego miłość fizyczna idzie w parze z głębokim uczuciem - obrazy przekazywane w utworze to wypaczenie istoty seksu.

Wyuzdane fantazje erotyczne, niewybredne słownictwo i przede wszystkim najdziwniejsze czynności seksualne - na tym skupia się książka. Jedyne, co warte jest pochwały, to jako takie zainteresowanie sztuką autorki i zarazem bohaterki. Choć i to miało swoje seksualne następstwa.

I żeby nie było niejasności - nie potępiam autorki. Doceniam jej szczerość. Istnieje mnóstwo kobiet, które prowadzą rozwiązłe życie seksualne (ale nie są prostytutkami), a nie mają odwagi, żeby głośno powiedzieć o swoich poczynaniach czy przyzwyczajeniach.

Zabierając się do czytania tej książki trzeba się nastawić na oglądanie obrazów szokujących, wywołujących wstręt i odrazę.

Użytkownik: jaźń 13.08.2006 10:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka Millet pokazuje n... | pysiunia
W moim odbiorze: wstręt, odraza - nie, rozczarowanie - TAK. Jesli któryś z czytelników liczy, że pozna etiologię promiskuitycznych zachowań to dozna zawodu. Naturalistyczne opisy aktów seksualnych nie tyle mnie zszokowały ile z czasem znudziły. Zgadzam się - można docenić szczerość autorki - opisała kawałek ciemnej strony rzeczywistości, dzięki temu jako czytelnicy możemy zrobić użytek z Jej doświadczeń, każdy na swój sposób.
Użytkownik: jelonka 13.08.2006 10:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka Millet pokazuje n... | pysiunia
<Istnieje mnóstwo kobiet, które prowadzą rozwiązłe życie seksualne

istniej też mnóstwo mężczyzn ( np "Życie podziemne mężczyzny"), ale ciekawe, że nie ma męskiego odpowiednika 'nimfomanki'
co nie przeczy faktowi, że jak to określiła pewna recenzentka, książka ta to "pieprzenie o pieprzeniu".
Pozdrawiam
Paulina