Dodany: 16.05.2006 21:42|Autor:

Książka: Seks i inne przykrości
Fabicka Joanna
Notę wprowadził(a): lipcowa

Koszmar dojrzewania to nie wszystko. Jak przemycić do Mediolanu urnę z prochami babci? I nie zwariować w szkole rodzenia? Co zrobić, by z własnym zespołem wygrać przegląd hip hopowy?

Poza tym w domu Rudolfa Dąbczaka normalka: ojciec rozpoczyna karierę polityczną w Partii Sejmowego Planktonu, mama zamieszkuje na squacie, babcia rozrabia nawet po śmierci, a Filip i Hela otwierają knajpę. Jeśli do tego wszystkiego dodać, że BB Blacha zostaje członkiem wojowniczej Młodzieży Ziem Przodków, a Elka młodocianą samotną matką, to aż nadto, by się pociąć. Jednak nieoczekiwanie pojawia się szansa, by wreszcie przestać być prawiczkiem...

"Książki Fabickiej powinno się serwować jako szlachetny gaz rozweselający, podawany pacjentowi podczas usuwania zębów".
"Wirtualna Polonia"

"Rudolf jest pełnokrwistym młodzieńcem ze wszystkimi wadami i zaletami oraz problemami swojego wieku, jest postacią nad wyraz sympatyczną i inteligentną. Potrafi ostro spojrzeć na swoją rodzinę, a rodzinę ma nietypową, jak w „Tangu Mrożka”".
Radio Flora - Hannover

"Pełna trafnych obserwacji opowieść z życia współczesnego nastolatka to zabawna (i pouczająca) lektura również dla dzieci nieco starszych, a nawet zupełnie dorosłych".
"Polityka"

Joanna Fabicka (ur. 1970) skończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje jako montażystka. Debiutowała tomikiem poezji "Bardziej cierpki smak" (1993). W 2002 roku opublikowała powieść dla młodzieży "Szalone życie Rudolfa", zaś w 2004 roku jej kontynuację - "Świńskim truchtem". "Seks i inne przykrości" to trzecia część tego cyklu, zaś w 2006 roku ukaże się część czwarta - "Tango ortodonto".

[Wydawnictwo W.A.B., 2005]

Użytkownik: martyna_19801 14.12.2007 17:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Koszmar dojrzewania to ni... | lipcowa
Książka jest świetna. Śmiać się można bez końca czytając ją. Rudolf ma ciekawe przygody, a jego rodzina i znajomi są po prostu szaleni :D.
Polecam wszystkim!