Dodany: 24.04.2006 18:41|Autor:

Autor dokonuje przeglądu zakonów rycerskich stanowiących siłę obronną Królestwa: szpitalników, Krzyżaków, lazaretańczyków i bożogrobowców, koncentrując się zwłaszcza na Zakonie Świątyni, najsłynniejszym, owianym mgłą tajemnicy (między innymi ze względu na słynnego Bafometa), najbardziej uprzywilejowanym, nietykalnym, dumnym, pozbawionym skrupułów, niezmordowanym obrońcy Królestwa Jerozolimskiego.

Jest to niezwykle fascynująca książka o czasach, w których rozgrywała się ciężka i okrutna walka pomiędzy islamem a chrześcijaństwem, dwoma najpotężniejszymi i dominującymi religiami.

Vittorangelo Croce - badacz historii średniowiecza, autor biografii największych bohaterów epoki wypraw krzyżowych, m.in. "Ryszarda Lwie Serce" oraz "Świętej Wojny Saladyna".

[Wydawnictwo M, 2004]

Użytkownik: Catalinka 31.10.2006 11:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Autor dokonuje przeglądu ... | Hypnos
Moim zdaniem tytuł jest mylący. Autor głównie opisuje upadek Jerozolimy, o Templariuszach napisał zaś baaardzo pobieżnie. Owszem, odrobinę więcej niż o innych zakonach, ale szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego. Za to upadek Jerozolimy opisany został całkiem nieźle.