Dodany: 23.04.2006 08:48|Autor: natis

Genialna...

Na początku myślałam, że to jedna z tych książek, w której występuje ogrom bohaterów nie odgrywających żadnych istotnych ról. Wkrótce pojęłam jednak, dlaczego to dzieło zajmuje aż trzy tomy. Intryga powala na kolana! Każda postać jest w jakimś stopniu z nią powiązana. Zaskakujące zwroty akcji i pewna patetyczność głównego bohatera porywają czytelnika. Zbrodniarz, którym opiekuje się opatrzność, aby dać mu szansę zmiany na lepsze; człowiek szlachetny bez żadnych powodów strącony na samo dno, cierpiący wieloletnie katusze, wydany na próbę prez Boga po to, aby przejść ją chwalebnie i stać się narzędziem boskiej i swojej zemsty... Właśnie zemsta, tak idealnie przemyślana, doskonała! Poza tym, bezgraniczna miłość, zdrada, chciwość i żądza pieniądza, honor, cierpienie i w końcu szczęście. W tej książce znaleźć można to i wiele, wiele więcej. Ponadto przesłanie, które przewija się przez całą tę lekturę - czekać i nie tracić nadziei - pełni funkcję moralizatorską. Tak, po tej lekturze mogę stwierdzić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Oceniam tę rewelacyjną książkę na 6 i uważam, że to prawdziwe arcydzieło z intrygą, która nie ma sobie równych.

Wyświetleń: 20341