Dodany: 17.04.2006 19:06|Autor:

Książka: Gra o tron
Martin George R. R.
Notę wprowadził(a): margot.

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.

Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam...

Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

George R. R. Martin jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy fantastyki. Pisze wolno i raczej niewiele, ale każda jego książka spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników i krytyki.

[Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2003]

Użytkownik: atram78 30.12.2009 19:39 napisał(a):
Odpowiedź na: W Zachodnich Krainach o o... | margot.
Z pewną taką obawą sięgnęłam po tę książkę. Zniechęcała mnie przede wszystkim okładka, objętość i dość marny stan mojego bibliotecznego egzemplarza. Teraz jednak nie żałuję, że poświęciłam "Grze o tron" aż trzy tygodnie (to oczywiście z braku czasu a nie dlatego, że książka była zła)!

Książka jest rzeczywiście świetna! Jedyny minus to to, że momentami można pogubić się w imionach lordów, serów oraz innych rycerzy ;). Początkowo też męczyło mnie "przeskakiwanie" narratora z jednego bohatera do drugiego. Ale pózniej można się do tego przyzwyczaić i całość jest do ogarnięcia.

Szkoda, że Martin wciąż nie dokończył tego cyklu. Jestem bardzo ciekawa co wydarzy się w kolejnych częściach. Jednak póki co chyba zrobię sobie przerwę na inną książkę. Chociaż z drugiej strony nie wiem, czy wytrzymam i nie rzucę się na "Starcie królów"! ;)