Dodany: 14.04.2006 15:48|Autor:

Książka: Człowiek z nieba
Hattaway Paul
Notę wprowadził(a): Jakolinka

"Inspirująca historia radykalnego chrześcijanina, członka chińskiego kościoła domowego, to jakby współczesne Dzieje Apostolskie. Bądź gotowy na głęboką zachętę i gwałtowne przebudzenie. Lektura obowiązkowa dla uśpionych Kościołów Zachodu".
Dr. Mark Stibbe, autor "Thinking Clearly about Revival"

"Człowiek z nieba" to dramatyczna historia o tym, jak Bóg wybrał młodego i głodnego chłopca z ubogiej wsi w prowincji Henan i potężnie użył go w dziele ewangelizacji.

Brat Yun jest jednym z przywódców chińskiego kościoła domowego. Jest człowiekiem, który już w młodości był poddany długotrwałym torturom i trafił do więzienia z powodu swojej wiary. Jego relacja pokazuje prawdziwe oblicze Chin; demaskuje brutalny fakt, o którym zewnętrzni inwestorzy zdają się nie pamiętać - prześladowania religijne są wciąż chlebem powszednim milionów zamieszkałych tam ludzi. Yun nie koncentruje się ani na cudach, ani na swoim cierpieniu, woli skupić się na charakterze i pięknie Jezusa.

Ta zdumiewająca książka będzie punktem zwrotnym w twoim życiu duchowym.

"Historia prześladowań i uwięzienia brata Yuna to rozdzierająca serce opowieść, która wzywa nas, byśmy wzięli krzyż i poszli za Jezusem. Byłem nią bardzo poruszony".
Dr. Rob Frost, ewangelista i nadawca TV

Brat Yun wiele podróżuje ze swojej obecnej siedziby w Niemczech.
Paul Hattaway jest znawcą problematyki Kościoła chińskiego oraz autorem książki pod tytułem "Operation China"; obecnie mieszka w Tajlandii.

[W Wyłomie, 2003]