Dodany: 14.04.2006 13:16|Autor:

Książka: Dzienniki
Cobain Kurt
Notę wprowadził(a): margot.

Już sam plan wydania "Dzienników" Kurta Cobaina wywołał w Stanach wielką polemikę, czy można w ten sposób naruszać prywatność zmarłego artysty. Spory wciąż trwają, jednak od momentu publikacji zainteresowanie i sprzedaż "Dzienników" bije rekordy.

Kurt Cobain zapełnił tuziny notesów tekstami piosenek, rysunkami i zapiskami o swoich planach dla Nirvany, przemyśleniami o sławie, o kondycji muzyki i o ludziach, którzy kupowali i sprzedawali jego i jego sztukę. Ponad dwadzieścia takich notesów przetrwało liczne przeprowadzki i podróże muzyka. Od czasu jego śmierci były zamknięte w sejfie. Te dzienniki odsłaniają artystę, który kochał muzykę, znał historię rocka i który był zdecydowany, by ustanowić w tej historii swoje miejsce.

Oto hipnotyzujący, nieporównywalny portret najbardziej wpływowego muzyka swoich czasów.

[Zysk i S-ka, 2003]

Użytkownik: sowa 15.04.2006 13:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Już sam plan wydania "Dzi... | margot.
"[...] najbardziej wpływowego muzyka swoich czasów"? "Wpływowy" to taki, który ma wpływy (czyli zna odpowiednich ludzi, jest ustosunkowany i dzięki temu dobrze sobie w życiu radzi), a tu raczej chodzi o kogoś, kto wywiera wpływ na innych, dobrze myślę?