Dodany: 17.03.2006 12:09|Autor:

Szlachetność nie zawsze popłaca...

Mirana nie zastanawia się nad konsekwencjami, ratując życie przystojnego wikinga, który dostał się do twierdzy jej przyrodniego brata, by dokonać na nim zemsty. Czy ratując nieszczęśnika, robi mu przysługę, czy może skazuje na nieziemske męki? Brat Mirany jest bowiem perwersyjnym sadystą, który prawdopodobnie będzie upajał się mękami wroga.

Tak czy inaczej, wiking zawdzięcza Miranie życie i musi o tym pamiętać, kiedy role się odwracają i to ona zostaje jego zakładniczką... niezwykle piękną zakładniczką.

Catherine Coulter, zamieszkała w północnej Kalifornii autorka kilku bestsellerów "New York Timesa", pisze romanse współczesne i historyczne. Wród tych drugich na szczególną uwagę zasługują powieści, których akcja rozgrywa się w czasach wikingów. Catherine Coulter odkrywa więc dla romansów nowy, pasjonujący okres dziejów, udowadniając, że miłość może się zdarzyć zawsze i wszędzie.

[Da Capo, 2001]

Użytkownik: actagaudi 18.01.2009 22:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Szlachetność nie zawsze p... | MaTer
"Walkiria" jest nietypowym romansem, jak dla mnie nawet nim nie jest, jest po prostu fikcją historyczną. jest to opowieść o trudnej miłości w trudnych czasach pełnych przemocy, krwi i okrucieństwa wymieszanych z honorem, odpowiedzialnością i miłością. Świat w powieści pani Coulter jest zdominowany przez mężczyzn, którzy muszą udowadniać na każdym kroku, że to oni dominują i panują nad wszystkim i wszystkimi. Zastanawiałam się, czy to nieścisłość, czy może tłumaczenie, ale Rorik jest nazywany jednocześnie lordem i wikingiem, może byli lordami z pochodzenia wikingami i mieszkali w Irlandii? Muszę się chyba dokształcić :) Książkę oceniłam na 4, interesująca, ale z pewnością nie jest to typowy romansidło.