Dodany: 09.08.2004 19:29|Autor: labeg

Na chandrę i kłopoty życiowe

Jeżeli myślisz, że jest ci źle, to komuś na pewno jest gorzej. Jeżeli myślisz "Boże zatrzymaj świat ja wysiadam", przeczytaj "Smak świeżych malin".

Malina to kobieta jakich wiele. Zaczyna dorosłe życie: kończy studia, szuka swojego miejsca na ziemi, kierunku, w którym powinna iść. Ale nie jest to takie proste. Ma "obciążenie" rodzinne: ojca - emigranta, niezadowoloną z życia matkę, która wciąż zmienia mężczyzn z coraz gorszym skutkiem, no i brata, który tuż po maturze ucieka do Niemiec, bo tu nie ma przyszłości. Ma skończone prestiżowe studia i koleżanki, które mają już wymyślone życie z właściwymi mężczyznami. Sama Malina sporo się naszarpie, żeby spotkać tego jedynego, żeby poczuć, że życie ma sens i barwy. Ale pomimo opisywanych dramatycznych przeżyć bohaterki i jej przyjaciółek czytelnik otrzymuje również sporą dawkę humoru.

W książce pokazano normalne życie, dlatego ma ona dla mnie specjalną wartość.

Czytałam nawet w zatłoczonym tramwaju! Polecam.

Użytkownik: Palia 29.06.2010 21:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeżeli myślisz, że jest c... | labeg
Opinia skłoniła mnie do sięgnięcia po książkę dlatego postanowiłam zostawić komentarz.

"Sama Malina sporo się naszarpie, żeby spotkać tego jedynego, żeby poczuć, że życie ma sens i barwy" sporo się naszarpie? Odniosłam wręcz przeciwne wrażenie. Po miesiącach spędzonych na bezczynności szczęście i sens przychodzą do niej same. Książkę czytało się bardzo przyjemnie, napisana jest lekkim, ciekawym językiem. Tak jak pisze autorka powyższej recenzji "pokazano normalne życie", ale rozczarowało mnie właśnie to zakończenie, w którym bohaterka bez najmniejszego wysiłku z jej strony otrzymuje długo wyczekiwane szczęście. Nagle wszystko samo się układa, życiowa pustka zostaje wypełniona i chciałoby się powiedzieć "żyli długo i szczęśliwie". Liczyłam na mniejszy banał. Książka do polecenia dla osób wierzących w teorię połówek jabłek, pomarańczy czy innych owoców ;).