Dodany: 04.02.2006 19:29|Autor:

Książka: Sceny z życia bankowego
Wiśniewska Maria
Notę wprowadził(a): yennka

Czy praca w banku może być pasjonująca? Dla Marii Wiśniewskiej jest. Pięć lat trwała jej zawodowa przygoda z Pekao SA. Bank się skonsolidował, sprywatyzował, zrestrukturyzował. Postanowiła odejść z Pekao SA, gdy uznała, że spełniła swoją misję. Z najwyższych stanowisk menedżerskich na ogół się w Polsce wylatuje albo odchodzi w wyniku propozycji nie do odrzucenia. Może dlatego jej decyzja była tak zaskakująca. Kiedy udało mi się ją namówić, by opowiedziała o wszystkim w książce, postanowiłam jej pomóc. Zadanie ciekawe - żaden szef dużej polskiej firmy nie zdobył się dotychczas na opowiedzenie o tym, co zdziałał. A poza tym jest moją przyjaciółką.

Maria Wiśniewska wychowała się i wykształciła w Poznaniu. Pracowała w Narodowym Banku Polskim, Wielkopolskim Banku Kredytowym, TFI Skarbiec. Jako prezes Pekao SA dwukrotnie znalazła się na liście dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych kobiet Europy, ogłaszanej przez "Wall Street Journal". W 2003 roku trafiła na listę 25 Stars of Europe tygodnika "Business Week" - listę gwiazd, które wnoszą powiew świeżości do biznesu.

Bożena Wawrzewska jest dziennikarką. Pracowała w "Panoramie", "Niewidomym Spółdzielcy", "Reporterze", "Rzeczpospolitej" i programie "Wydarzenia" w TVP2.

[Prószyński i S-ka, 2003]