Dodany: 18.01.2006 13:59|Autor: villena

Zabawna i inteligentna? Absolutnie nie!

Nie mam pojęcia, dlaczego stale daję się nabierać na te „przezabawne i inteligentne” powieści dla kobiet. Może dlatego, że faktycznie chciałabym przeczytać coś lekkiego i zabawnego o życiu zwyczajnej młodej kobiety, takiej jak ja. Nie szukam poradnika, który odmieniłby moje życie, ale po prostu miłej, rozrywkowej lektury. Wydawałoby się, że nie są to wygórowane życzenia. Pisanina Caroline Knapp, niestety, jest o lata świetlne odległa od ideału. Szczerze mówiąc, dobrnęłam gdzieś do połowy, potem tylko przelatywałam kartki w próżnej nadziei, że może dalej będzie trochę lepiej. Czemu te typowe (podobno) młode kobiety przedstawiane są jako totalne idiotki? Czy naprawdę nie mają problemów innych niż te opisywane w „Glamour”? I jeszcze te trochę zbyt obrzydliwe jak na mój gust dowcipy (pewnie mają wprowadzać lekki i żartobliwy nastrój). Beznadzieja. Na jakiś czas mam zdecydowanie dość współczesnej literatury kobiecej. Pewnie do czasu, aż w bibliotece kolejna książka skusi mnie zachęcającymi wykrzyknikami z okładki.

Wyświetleń: 2010