Dodany: 14.01.2006 00:54|Autor: Decain

Jeśli nie cieśla, to kto?

Tym razem Josh McDowell poświęcił książkę tajemnicy Jezusa z Nazaretu, uznając Go za postać najbardziej kontrowersyjną w historii. Autor z początku stara się odnaleźć tożsamość Jezusa, pyta sam siebie, czy może być on kłamcą czy szaleńcem, aż w końcu zadaje pytanie, czy jest On Synem Bożym. Dalsza część książki poświęcona jest wiarygodności Biblii, historii apostołów, zmartwychwstaniu (jest to skrót informacji zawartych w książce "Sprawa zmartwychwstania"). Najciekawszy, według mnie, rozdział to "Niech się ujawni prawdziwy Mesjasz", w którym McDowell odnosi proroctwa do osoby Jezusa i zastanawia się, jakie jest prawdopodobieństwo ich spełnienia, gdyby ktoś usiłował na siłę uczynić to, co mówili prorocy.

Naprawdę dawno nie czytałem równie ciekawej książki. Pomoże ona ludziom poszukującym odpowiedzieć na wiele pytań, a tym, którzy wierzą, ugruntować swoją wiarę na mocnym fundamencie dowodów.

Użytkownik: ro-zi 13.04.2006 12:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Tym razem Josh McDowell p... | Decain
Wg mnie ksiazka jest ciekawa, aczkolwiek same dowody na prawdziwosc Biblii sa troszke nudne. Najlepiej czytalo mi sie poczatek ksiazki, gdzie autor rozważa czy Jezus był Bogiem, szaleńcem czy kłamcą. Jednak faktycznie ksiażka daje odpowiedzi na wiele pytań i wierzących utwierdza w wierze, a niewierzącym pomaga uwierzyć.
To co mi sie niezbyt podobało jest to, że każdy rozdział kończy się podsumowaniem, że wszystko co w danym rozdziale autor probowął udowodnić jest niewątpliwe i pewne w 100%. Owszem przytoczone dowody i lata badań nad Biblią różnych tych ludzi są wiarygodne, ale chyba jednak nie możemy powiedziec, że na 100% wszystko jest tak jak przyjęli Ci, którzy sie zajmowali badaniami nad Biblią i dziejami Jezusa. Nigdy nie będziemy mieli stuprocentowej pewności na to wszystko. Wg mnie nadal wszytsko zależy po prostu od wiary!