Dodany: 22.07.2004 19:14|Autor: aldarion

Ukryte piękno

Po "Ostatniego Jednorożca" sięgałem z niejaką ostrożnością i szacunkiem, a to dlatego, że poznałem wcześniej miejsce tej książki w kanonie fantasy. Okazało się, że skupienie, jakie jej poświęciłem, zaprocentowało nieocenionymi wrażeniami podczas czytania. Książka przesycona jest bowiem "smaczkami", które nie zawsze łatwo jest dostrzec. Z pozoru jest to ładna baśń, jednak wystarczy poświęcić jej nieco więcej uwagi i skupienia, by okazała się wspaniałą, niezwykle mądrą powieścią.

Jak wskazuje tytuł, książka opowiada o ostatnim jednorożcu, a precyzyjniej - jednorogini, która pod wpływem impulsu wyrusza samotnie w nieznany jej świat, aby odnaleźć zaginionych współbraci. Jednorogini jest istotą zagubioną w nowej rzeczywistości, z jaką przychodzi jej się zmierzyć. Na szczęście znajduje się ktoś, kto decyduje się dzielić z nią trudy podróży do celu, który krystalizuje się dopiero w czasie wędrówki. Tak przedstawia się krótki zarys początku opowieści, której samodzielne i dogłębne poznanie powinno przynieść czytelnikowi ogromna przyjemność.

Do dzieła więc, jeśli tylko uda Ci się zdobyć "Ostatniego Jednorożca", wykonaj szybko domowe czynności, które miałbyś zrobić później, zamknij drzwi pokoju, wyłącz komputer, usiądź na swoim ulubionym miejscu ze swym ulubionym batonikiem i w leniwej ciszy letniego popołudnia oddaj się lekturze tej niezwykłej, magicznej książki:)