Dodany: 02.01.2006 12:56|Autor: Decain

Historyczny fakt zmartwychwstania?

Josh McDowell, z natury sceptyk, po swoim nawróceniu napisał kilka książek na temat Jezusa z Nazaretu. Jedną z nich jest właśnie "Sprawa zmartwychwstania". Autor opisuje w niej, jak należy badać wydarzenie zmartwychwstania, by to badanie było rzetelne, a następnie przytacza argumenty i je przyjmuje lub obala. Czytając książkę, nie można uniknąć skojarzenia z procesem sądowym, gdyż McDowell powołuje się na wielu prawników, przedstawiając fakty związane ze zmartwychwstaniem. Sam zaś zadaje sobie często pytanie, czy takie czy inne zdarzenie przedstawione przez taką czy inną liczbę świadków byłoby zaakceptowane czy odrzucone. W roztrząsaniu podjętego problemu autor jest konsekwentny i nie boi się przytoczyć wielu hipotez związanych z racjonalnym wyjaśnieniem zmartwychwstania.

Na końcu książki Josh McDowell pisze kilka stron na temat swojego życia oraz zamieszcza dodatek, w którym można znaleźć odpowiedzi na pytanie dotyczące czasu pobytu Jezusa w grobie, krótki opis zmartwychwstania Jezusa w świetle Ewangelii oraz fragment książki "Proces Jezusa", rekomendowanej przez McDowella.

Dawno, jeśli w ogóle kiedykolwiek, nie czytałem książki, która tak rzeczowo i konkretnie potraktowałaby ten temat. Podczas lektury miałem wrażenie, że każdy jej fragment ma swoje właściwe miejsce na stronach "Sprawy zmartwychwstania" i bez niego książka nie byłaby kompletna. Naprawdę gorąco polecam!

Wyświetleń: 1941