Dodany: 25.12.2005 17:59|Autor:

Książka: Białe kości
Masterton Graham
Notę wprowadził(a): siberianwinter

Katie Maguire jest policjantką w stopniu generała brygady w irlandzkiej Gwardii Narodowej. Jej kariera to nieustające pasmo sukcesów. Katie próbuje rozwiązać zagadkę masowej zbrodni sprzed lat, równolegle prowadząc śledztwo w sprawie zniknięcia znanego biznesmena. W tę drugą sprawę uwikłany jest jej mąż. Błyskotliwa kariera policjantki koliduje z jej życiem prywatnym, w którym i tak trwa głęboki kryzys.

Świetnie prowadzony wątek sensacyjny łączy się z opowieścią o kobiecie, która staje przed wielkimi dylematami osobistymi i zawodowymi. Katie, działając pod presją, musi podjąć decyzję o ogromnym ciężarze moralnym. Wartka i trzymająca w napięciu akcja rozgrywa się w znakomicie oddanych realiach Zielonej Wyspy.

[Rebis, 2002]

Wyświetleń: 2033
Użytkownik: Asienkas 30.10.2018 20:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Katie Maguire jest policj... | siberianwinter
Naprawdę dobry kawałek literatury sensacyjnej. Do tego ma tą charakterystyczną, dla Mastertona makabrę. U innych pisarzy "ok, facet odciął babce nogę", a tu "matko, on jej odcina nogę. po co jadłam kolację przed lekturą".
Ma dwa elementy, za którymi nie przepadam w książkach sensacyjnych.
Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu
Jestem jednak w stanie wybaczyć autorowi te zagrania i znaleźć dla niech usprawiedliwienie w fabule.
Bardzo mocne 5.