Dodany: 22.12.2005 11:28|Autor: zuza z.

Książka: Opowiadania z Doliny Muminków
Jansson Tove

Świat Muminków

"Opowiadania z Doliny Muminków" to zbiór opowiastek o różnych dziwnych stworzonkach zamieszkujących świat Muminków. W książce tej możemy przeczytać o przygodach Włóczykija, o strasznej historii Homków, o Filifionce, która wierzyła w katastrofy, historię o ostatnim smoku na świecie i wiele innych śmiesznych, a czasem pouczających opowiadań. Książka bardzo mi się podobała, a najbardziej rozdział: "O Paszczaku, który kochał ciszę".

"Był sobie raz pewien Paszczak, który pracował w lunaparku, co przecież nie musi od razu znaczyć, że było mu wesoło. Dziurkował bilety odwiedzających lunapark, żeby nie mogli się przypadkiem zabawić więcej niż raz, a już tylko taka rzecz może przyprawić o smutek, jeśli ją się robi przez całe życie".*

* Tove Jansson, "Opowiadania z Doliny Muminków", tłum. Irena Szuch-Wyszomirska, Nasza Księgarnia, 1968, str. 76.

Użytkownik: Feergie 30.04.2006 23:53 napisał(a):
Odpowiedź na: "Opowiadania z Doliny Mum... | zuza z.
a mi się najbardziej podobało to jak przychodziło jakieś biedne i obdarte stworzonko to on dziurkował bilety w powietrzu..... żeby mogło wejść drugi raz.. i to było najfajniejsze:)