Dodany: 07.12.2005 08:10|Autor:

Od pewnego czasu w miasteczku letniskowym na wybrzeżu Andaluzji roi się od członków młodzieżowego gangu. Tu właśnie widziano po raz ostatni nastolatkę, która jakiś czas wcześniej zniknęła ze swego domu w Madrycie. Zaginiona jest córką sławnego hiszpańskiego przedsiębiorcy, który swą fortunę i stanowisko zawdzięcza korupcji oraz dobrze opanowanej sztuce zastraszania. Do hipotezy o ucieczce dziewczyny dołącza więc podejrzenie o porwanie dla okupu lub o powodowane zemstą morderstwo.

Potentat zleca odnalezienie córki podstarzałemu, nękanemu niedomaganiami płatnemu mordercy w stanie spoczynku. Przyłącza się do niego nauczycielka zaginionej, kobieta o głębokich przekonaniach moralnych, starająca się uciec od osobistych problemów. Te dwie tak różniące się od siebie postacie próbują rozwikłać mroczną, naznaczoną zbrodnią, korupcją i kłamstwem zagadkę, która z każdym nowym odkryciem komplikuje się jeszcze bardziej.

Ciekawa, zawiła intryga, znakomite, plastyczne sceny przemocy opisane pełnym ukrytych znaczeń i pomysłowych metafor stylem.

[Muza, 2005]