Dodany: 17.11.2005 20:52|Autor:

Książka: Malowana mama
Wilson Jacqueline
Notę wprowadził(a): Mr.Werewolf

"Dawniej Stella uwielbiała Marigold, kochała mnie i nasze wspólne życie, i uważała, że wszyscy inni ludzie są szarzy, przeciętni i pozbawieni wyobraźni. Tylko my trzy wiodłyśmy prawdziwie barwny żywot, tak kolorowy jak tatuaże na skorze Marigold".

Pokryta imponującymi tatuażami niemal od stóp do głów, Marigold jest najbardziej niezwykłą i najpiękniejszą matką pod słońcem. Tak przynajmniej uważa Delfina (która wolałaby jednak, żeby jej piękna mama nie spędzała całych nocy na suto zakrapianych imprezach poza domem i nie zachowywała się czasami tak ekscentrycznie...). Jej starsza siostra Stella nie jest już tego taka pewna. Bardzo kocha Marigold, ale czasem nie może się powstrzymać od myśli, że czułaby się znacznie szczęśliwsza, gdyby jej mama była taka jak inne, "normalne" matki...

Poruszająca, zapadająca głęboko w pamięć opowieść dla kilkunastolatków, napisana przez Jacqueline Wilson, wielokrotnie nagradzaną autorkę "Dziewczynki z walizkami", "Podwójnej roli", "Złych dziewczyn" i wielu innych książek.

"Znakomicie zobrazowana, miejscami wstrząsająca, lecz mimo to podnosząca na duchu".
"Bookseller"

"Wspaniała, wzruszająca opowieść [...]. Jak dotąd najlepsza książka Jacqueline Wilson".
"Daily Telegraph"

[Media Rodzina, 2005]