Dodany: 04.11.2005 22:08|Autor: Smutny

Dobre i złe razem

Nietypowe spojrzenie na polską scenę społeczno-polityczną. Znane z życia publicznego postacie przedstawione w odmiennym świetle. Obalanie powszechnie uznawanych autorytetów. Ostra krytyka istniejących kierunków i jakości przemian. Obraz nieformalnych układów między światem mediów, polityki i biznesu. Słowem - tytułowy salon.

Wszystko to napisane żywym, pełnym emocji językiem. Kraj widziany prawicowo-konserwatywnym okiem W. Łysiaka to pookrągłostołowa pół-tyrania, którą rządzą do spółki komuniści z „udawaną” opozycją postsolidarnościową. Wszystko to wspierane jest przez lewicowe siły na całym świecie.

Podsumowując. Książkę czyta się świetnie, jak zresztą wszystkie pozycje Łysiaka. Z jednej strony świeża, poszerzająca horyzonty, a z drugiej strony wręcz propagandowo katolicko-konserwatywna. Przedstawia subiektywne spojrzenie autora na świat. Na pewno warta przeczytania, a wnioski każdy wyciągnie sam.

Użytkownik: Demian 20.03.2006 12:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Nietypowe spojrzenie na p... | Smutny
W zasadzie zgadzam się Twoją opinią o przeczytanym wczoraj przeze mnie "Salonie". Nie zgadzam się, z nazbyt katolicko-konserwatywnym charakterem książki. Akurat te rozdziały, w których Autor próbuje zdemaskować nadmierny "libertynizm", jawne rozluźnienie moralności wielu "twórców" są, w mojej opinii, najlepsze. Za dużo jednak, pomimo wielu faktów na potwierdzenie tez zawartych w książce, żółci na Michnika. Wystarczą przeciaż 2-3 rozdziały, aby poznać punkt widzenia Autora na temat byłego redaktora naczelnego Wyborczej, trudno się z Autorem nie zgodzić, ale w pewnym momencie czytanie po raz kolejny tego samego zaczyna nurzyć. W kilku akapitach pojawiły się oskarżenia wobec R. Kapuścińskiego, ale wg mnie trochę za mało "faktów" (o ile jest coś więcej) by celować takim działem.
Dziwna to książka zaiste, ale warta przeczytania i posiadania w swoich zbiorach