Dodany: 10.07.2004 00:27|Autor: Alura

"Wyklęty"

Na samym początku przepiszę mały opis, który znajduje się na tylnej okładce książki:
"Bohater opowieści John Trenton jest antykwariuszem i prowadzi sklep z pamiątkami w miasteczku Salem. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresęj. Pewnego dnia kupuje na aukcji obraz z widokiem przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna chce odkupić od niego akwarelę, John postanawia wyjaśnić jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane, a także inni zmarli z Salem i Granitehead, znajdują się we władzy azteckiego demona, władcy krainy zmarłych. Zostaje wciągnięty w przerażający koszmar, który staje się rzeczywistością. Niesamowita, trzymająca w napięciu powieść."

Ostatnie zdanie w zupełności wyraża moją opinię o tej książce. Trzeba przyznać, że książka trzyma w napięciu od samego początku aż do ostatniej strony. Niezły jest opis samego demona, zbudowanego z ludzkich kości, czaszek, miednic itp. Masterton ma naprawdę niezłą wyobraźnię. Do tego to pokręcone imię demona :) Mictantecutli.

Książkę trzeba przeczytać. Nie daję jej najwyższej oceny, bo znam inne utwory Mastertona. "Wyklęty" klasyfikuje się na pozycji "bardzo dobra" i to powinno usatysfakcjonować każdego, kto szuka książki do przeczytania!

Użytkownik: Starfire 20.02.2007 13:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Na samym początku przepis... | Alura
Cóż, powiem szczerze, że ostatnie zdania z tej recenzji dały mi trochę do myślenia i wzbudziły moją ciekawość... Tak więc odnalazłam krótką informację o demonie.

MICTLANECUHTLI(Miktlantekutli)- Pan podziemnego świata zmarłych.

Wnioskuję więc, że autor zanim zacznie tworzyć książkę, sprawdza dokładnie o czym chce napisać, i to mi się podoba. :) XD