Dodany: 09.07.2004 15:43|Autor: deyna

Dorastanie

Dobra, wciągająca, intrygująca książka. Jedna z tych, które w zasadzie mogłyby się nie kończyć.

Sporo wyjaśnia, wiele tłumaczy, wprowadza nowych bohaterów, istniejących wiąże ze sobą zadziwiającymi, ale jakże logicznymi relacjami.

Autorka zdaje się zakładać, że czytelnicy "Harry'ego" dorastają razem z nim. Bardzo mi się to założenie podoba. Tak jak i wszystko, co się w książce dzieje.

Nie wiem, czy wierzę w optymistyczne i radosne zakończenie całego cyklu, nie wiem czy chcę w nie wierzyć. Nie potrafię go przewidzieć. A to, jak na cykl książek "dla dzieci", bardzo dużo.

I nie zazdroszczę ani trochę tym, którzy będą zaczynali czytać "Harry'ego" gdy wszystko będzie skończone, gotowe i wiadome.

Użytkownik: bogusia 55555 21.02.2008 21:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobra, wciągająca, intryg... | deyna
tak!w pelni sie z toba zgadzam. ta ksiazka jest dobra i wciagajaca. a nawet bardzo wciagajaca i bardzo dobra! i tu nie zgadzam sie z INVISIBLE MAN poniewaz ona nie jest nudna i ciagle o tym samym. Owszem, wszystkie ksiazki z seri "harry potter" i nie tylko, maja ten sam temat,ale czy w "kamieniu filozoficznym" dzieje sie to samo co w "zakonie feniksa"? nie! ale faktycznie kiedy pierwszy raz czytalam "czare ognia" to nie zauwarzylam moralu. dopiero gdy drugi raz to czytalam zauwazylam ze jednak go ma. i tak jest z wiekszoscia ksiazek, bo moralu zazwyczaj sie nie zauwarza.;)