Od tego zacząłem...

Autor: agent

Książka: Dr Futurity (Dick Philip K. (Dick Philip Kindred))

Data dodania: 2005-09-22 20:12

Była to pierwsza powieść Dicka, jaką przeczytałem i w ogóle jedna z moich pierwszych powieści s.f., ale właśnie dzięki niej tak bardzo zainteresowałem się zarówno tym autorem, jak i całym gatunkiem.

Sama powieść może nie dorównuje późniejszym utworom autora, ale na mnie zrobiła olbrzymie wrażenie. Dick, jak żaden ze znanych mi autorów, potrafi zamieszać w czasie i przestrzeni.

Książka dotyczy przede wszystkim podróży w czasie i nie jest to tylko, jak w przypadku wielu innych powieści s.f., pojedynczy skok w czasie. Dick wykorzystał ten motyw wielokrotnie. Główny bohater dokonuje wielu takich podróży, a każda z nich pociąga za sobą kolejne, coraz dalej idące konsekwencje.

Polecam tę książkę wszystkim, których pociąga motyw podróży w czasie, jak i tym, którzy nie znają jeszcze tego autora, bo dzięki niej lepiej będą mogli zrozumieć inne, bardziej złożone powieści Dicka i jego charakterystyczne podejście do świata, społeczeństwa, czasu i przestrzeni.