Dodany: 02.07.2004 13:37|Autor: Alura

Harry Potter - uwaga S P O I L E R

Uwaga od redakcji - spoiler. Treść recenzji zawiera elementy streszczenia, które mogą popsuć radość z lektury bardziej wrażliwym czytelnikom. Jeśli nie lubisz znać treści książki przed przeczytaniem, omiń ten tekst.

Wg. mnie jest to jedna z lepszych części o przygodach Harry'ego. Poznaje on w niej swojego wuja Syriusza, dzięki temu nie jest już zupełnie sam na świecie. Ma wprawdzie wujostwo, u których mieszka podczas wakacji, jednak oni go w ogóle nie rozumieją i wiecznie traktują jak intruza. Rodziną staje się dla niego dopiero Syriusz. W książce poznajemy też nowe istoty zwane Dementorami, które wysysają z ludzi i wszelkich istot drzemiące w nich szczęście. Pilnują one więzienia czarodziejów w Azkabanie. Nic dziwnego, że nikt stamtąd nigdy nie uciekł. Kto pozbawiony szczęścia i wszelkiej nadziei byłby zdolny myśleć w ogóle o ucieczce. Syriuszowi jednak sie to udaje. Musi się jednak ukrywać, bowiem w Azkabanie znalazł się jako "morderca rodziców Harry'ego". Harry jednak uwierzył, że to Lord Voldemort stoi za śmiercią Potterów, a nie jego wuj.

Ogólnie rzecz biorąc książka jest naprawdę ciekawa i godna polecenia.