Dodany: 13.09.2005 17:43|Autor: Paja

Czary-mary...

Książka ta została wydana w 1966r. Składa się z 12. rozdziałów.

Tematem powieści są przygody chłopców, których wychowuje i uczy Pan Kleks. Nauka w akademii jest zabawą, która pobudza wyobraźnię i w trakcie której uczniowie bez trudu przyswajają wiedzę. Profesor dba o to, by wychowankowie uczyli się także odpowiedzialności i obowiązkowości.

Treść...

Do Akademii Pana kleksa dostaje się Adaś Niezgódka, chłopiec prześladowany przez pech. W szkole odkrywa on w sobie niezwykłe zdolności i szybko zostaje ulubieńcem profesora. Adasia spotyka w szkole wiele przygód, m.in. przygotowywanie potraw ze szkiełek, wizyta w psim raju, leczenie chorych sprzętów...

Nowy uczeń staje się także powiernikiem szpaka Mateusza, ktory był wielkim przyjacielem Pana Kleksa. Szpak opowiada chłopcu o swojej przeszłości.

Książka ta nie przypadła mi do gustu, chociaż czytałam ją w 4. klasie szkoły podstawowej jako lekturę. Być może właśnie to mnie tak zniechęciło. Książka ta jest raczej lubiana wśród dzieci. Chłopców sportyka tam wiele magicznych przygód, które jednak nie są dla mnie czymś niezwykłym.

Polecam osobom lubiącym magiczne przygody dzieci.