Dodany: 27.08.2005 15:42|Autor: zzielona

Ostatnie dni...

Cudowna książka o bardzo zaskakującym zakończeniu, którego oczywiście w tej recenzji zdradzić nie mogę.

"Weronika postanawia umrzeć", autorstwa niezwykle poczytnego Paulo Coelho (którego książki zostały przetłumaczone na około pięćdziesiąt języków świata) jest niezwykłą historią dziewczyny, która, znudzona rutyną życia, postanawia popełnić samobójstwo przez połknięcie tabletek nasennych. Jej plany zostają jednak pokrzyżowane i dziewczyna budzi się w szpitalu psychiatrycznym. Lekarz oznajmia Weronice, że pozostał jej mniej więcej tydzień życia, gdyż połknięte tabletki uszkodziły komorę jej serca.

Weronika boryka się z trudnościamim, jakie ją czekają w zakładzie dla ludzi umysłowo chorych. Poznaje tam wartościowe osoby, które uświadamiają jej, co jest w życiu najważniejsze.

Wzruszająca historia Weroniki jest naprawdę bardzo pouczającą książką. Czytelnika zmusza do myślenia, mówi nam, jak powinniśmy żyć i jakich powinniśmy trzymać się zasad. Każdy, kto przeczyta tę książkę, na pewno zacznie szanować każdy dzień swojego życia i uświadomi sobie, że wszystkie są tymi wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.

Użytkownik: anndzi 27.06.2006 12:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Cudowna książka o bardzo ... | zzielona
Jedna z najgorszych i najnudniejszych książek jakie przeczytałam:( Te wartości, przekazywane przez autora w ogóle do mnie nie trafiają, podobnie jak jego styl pisania. Główna bohaterka denerwowała mnie niepomiernie. W ogóle wszystkie postaci są jakieś takie nierealne, sztuczne. Denerwowały mnie również liczne błędy. Na przykład historia Edwarda. Niby opowiadał subiektywnie, a znał sekretne rozmowy rodziców i ukradkowe otwieranie szampana przez ojca. Było też powiedziane, że Edward miał w gipsie rękę i nogę, a potem, że miał obie nogi złamane. Można by tak dalej wymieniać. Czepiam się szczegółów? Może tak, ale przez to właśnie książka wydaje mi się nie prezemyślana i naiwna.

Ta książka absolutnie nie mówi mi jak żyć, ani mnie nie wzrusza. A koniec...od początku wiedziałam, że taki będzie. Nie polecam tej książki, ale to moje zdanie. Zaskakujące jest to, że jedni zachwycają się Coehlo, a inni nie moga go strawić.
Użytkownik: Natii 27.06.2006 13:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedna z najgorszych i naj... | anndzi
Właśnie, to jest najbardziej zaskakujące. Może nie zachwycam się Coelho, ale lubię go, zaś "Weronika postanawia umrzeć"... podobała mi się najbardziej z przeczytanych przeze mnie książek tego autora. Ale de gustibus non disputandum est. Pozdrawiam! :)