Dodany: 18.08.2005 13:24|Autor: martus007

Staszki język :)

Najnowsza część przygód ukochanej, Jeżycjadowej rodzinki. Tym razem głównym bohaterem jest Józinek, najstarszy syn Idy, zakochany w swej starszej koleżance, Staszce Trolli. Staszka ma dość nietypową rodzinę (podobnie zresztą jak Józinek ;)), bo jej siostra wyszła za czarnoskórego Helmuta, który ma zaspół grający muzykę reggae.

Akcja książki zaczyna się w Sylwestra 2003 roku. Józinek jest niezbyt zadowolony, że, jako chłopiec bądź co bądź już ośmioletni, musi siedzieć z całą bandą młodszych kuzynów, podczas gdy inni bawią się w najlepsze w tę jedyną, sylwestrową noc. Jak się okazuje, nie on jeden z tego powodu ma żal. Również jego starsza kuzynka Laura siedzi w tę noc w domu. Po zainicjowaniu pomysłu przez Józinka razem wymykają się do domu Trolli, ktory jest połączony ze studiem nagraniowym Helmuta. Tam bawią się świetnie i od tej pory zaglądają do znajomych rastafarian często. Jak się później okazuje, Józinek ma rywala w walce o względy Trolli. A rywalem jest... nie kto inny, jak IGNAŚ, starszy, pod każdym względem idealny kuzyn!

Co z tego wynika, przeczytajcie, gorąco polecam :).