Dodany: 12.08.2005 23:43|Autor: Magdusiek

Dostarcza wielu emocji!

Kiedy sięgnęłam w bibliotece po tę niedługą książkę, nie przypuszczałam, że jest ona taka wspaniała i dostarcza tylu wrażeń oraz emocji. Autorka pisze o swoich przeżyciach w obozach zagłady, opisuje także swoją walkę o życie w getcie warszawskim, jeszcze gdy była małą dziewczynką. Dokładny opis przeżyć wewnętrznych Haliny sprawia, że czytelnik ma wrażenie, że jest słuchaczem opowieści bliskiej mu osoby. Gorąco polecam, już najmłodszym czytelnikom.

Użytkownik: Marita1976 30.03.2007 09:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy sięgnęłam w bibliot... | Magdusiek
Książka poruszająca i wstrząsająca do szpiku kości. Ze względu na drastyczną treść raczej nie polecam najmłodszym, ale dorosłym - zdecydowanie tak. Poleciłabym też ksenofobom, głoszącym "mądrości" w rodzaju: "Hitler zrobił dobrą robotę wypleniając Żydów z Polski". Wybaczcie ten wtręt,ale nie mogę go sobie odmówić. Te słowa pochodzą od pewnej znanej mi osobiście bibliotekarki(sic!!!).
A gdzie miejsce na zwykłą,ludzką wrażliwość, współczucie dla bólu i tak potwornej krzywdy ludzi, do licha, takich samych jak my?
Wspomnieniom H. Birenbaum wystawiam ocenę najwyższą za jej autentyzm i przejmującą wymowę.