Dodany: 2005-08-12 21:33|Autor: Oleńka

Gorąco polecam młodym czytelnikom!


Książka "My, dzieci z Dworca ZOO" została napisana ponad 20 lat temu, ale wciąż pozostaje niezwykle aktualna. Opowiada o piętnastoletniej Christiane, która w wieku 12 lat sięgnęła po narkotyki. Książka pokazuje, jak dziewczyna powoli stacza się na dno, jak marnuje sobie życie. Staje się prostytutką, żeby zarobić pieniądze na kolejną działkę. Jest tu opisana niezwykle trudna walka z nałogiem.

Książkę czytałam dawno, jakieś dwa lata temu, jednak wciąż pamiętam, jak wiele emocji dostarczyło mi czytanie jej. Czytałam bardzo powoli, pozwalając słowom dotrzeć do mnie. I byłam zszokowana tym, jak taka młoda dziewczyna marnuje sobie życie. Christiane nie potrafiła podejmować rozsądnych decyzji, narkotyki rządziły całym jej życiem. Najgorsze jest to, że bohaterka ani przez chwilę nie dopuszczała do siebie myśli, że jest uzależniona. Cały czas powtarzała sobie, że w każdej chwili może przestać. Jednak, niestety, nie jest to takie proste...

Uważam, że każdy nastolatek powinien sięgnąć po tę książkę. Daje ona prawdziwy obraz życia narkomana, ponadto jest napisana w ciekawy sposób, mamy możliwość dowiedzieć się, co czuła matka Christiane. Czytałam wiele innych książek o tej tematyce, jednak, moim zdaniem, "My, dzieci z Dworca ZOO" jest zdecydowanie najlepsza.

Polecam!

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 76538
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 12
Użytkownik: beatra-xxx 2005-08-14 23:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Ja tez czytalam te ksiazke i ogladalam film, jednak nie ma to jak dobra lektura...uwazam, ze powinien przeczytac ja kazdy, nie tylko nastolatek...i nie tylko osoby majace do czynienia z dragamai, ale przede wszystkim zwykle, szare osoby...jesli osoba czytajaca ta ksiazke ma uczucia, to na pewno nie raz sie poplacze...a moze co niektorych wlasnie ta ksiazka uratuje przed okropnym nalogiem, jakim jest cpanie?? lektura naprawde warta uwagi...
Użytkownik: novax 2005-08-16 00:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Witam!
A ja pamiętam jakie poruszenie wywołała ta książka 20 lat temu. Powszechnie uważano wtedy, że narkomania to choroba, która dotyczy tylko "zgniłego kapitalizmu". Okazało sie jednak, właśnie poprzez takie książki, że w społeczeństwie narasta świadomość nieuchronnego. Myślę, chociaż to pewnie przewrotne, że narkomania przyczyniła się do obalenia komunizmu. A może pomyliłem przyczynę ze skutkiem ?
Użytkownik: Iza Majuś 2005-08-18 20:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Mi również obiła się o uszy ta książka i też mnie zaciekawiła. jednak ja mam to do siebie, ze bardzo nie lubię czytać książek o takiej tematyce. Bardzo mnie bolą problemy - takie problemy - nierozważnych nastolatków. Wzdrygam się na myśl o prostytucji itp. To jest po prostu straszne. Jednak wiem, że ta powieść uczy moralności i zdrowego rozsądku - toteż polecam ją dla odważnych i zainteresowanych.
Użytkownik: Sluchainaya 2006-06-12 13:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Zgadzam się, jest to jedna z najlepszych pozycji dotyczących problemu narkomanii. Tym bardziej, że opisuje autentyczne zdarzenia. Równie wartą uwagi lekturą dotyczącą tego tematu jest "Pamiętnik Narkomanki".
Obie te ksiązki wywowały na mnie niemałe wrażenie, tym bardziej, że czytałam je w wieku 14 lat, jak nie wcześniej. Po ich lekturze czułam się jakbym przez chwilę brała w tym wszystkim udział, jakbym znała ten problem na własnej skórze. I może właśnie dlatego do dziś nie sięgnęłam po żadne narkotyki?
Użytkownik: triste_ragazza 2006-07-15 21:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Z wszystkich książek o narkomanii czytałam tylko trzy: "My, dzieci z dworca ZOO", "Pamiętnik Narkomanki" oraz "Alkohol, Prochy i ja". Pierwsza jest bezapelacyjnie najlepsza. "Pamiętnik Narkomanki" bardziej ukazuje przeżycie bohaterki, nie wydarzenia. Nie przeżyłam jej tak, jak książkę Christiane Felscherinow. Tej ostatniej tak naprawdę nie pamiętam. Czytałam ją szybko, bez zainteresowania. Ją oceniam najgorzej z tej trójki.
Użytkownik: madzigm 2006-08-08 12:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
moim zdaniem ta książka opowiada o dziewczynie z rozbitej rodziny.Z tego iż powodu zasięgnełą po narkotyki,a z tym również wiąża się pieniądze,których niemiała.Więc zaczeła zarabiac na ulicy.
Użytkownik: ewelinka13 2006-09-21 18:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Ostatnio wreszcie przeczytałam tę książke. Jest naprawde świetna i oddaje wszystkie uczucia i problemy jakie ma Christiane. Niewątpliwie jest to najlepsza książka jaką przeczytałam, ale bardzo mi się też podobał "Ćpun" Burgesa. Lecz książka o historii Christiane jest lepsza. Polecam ja wszystkim, których interesuja problemy tego typu.
Użytkownik: croppa113 2007-01-13 22:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Ostatnio wreszcie przeczy... | ewelinka13
piękna książka. tyle. :)
Użytkownik: adamserak 2007-06-11 19:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Nie wiem, czy książka wciąż pozostaje aktualna. Nie wiem, czy trafnie obrazuje życie narkomana. Nie znam tego środowiska i, mam nadzieję, nigdy nie poznam. Jednak lektura, wiele, wiele lat temu, była dla mnie wstrząsem. I chyba o to chodzi.
Użytkownik: czarna208 2007-06-17 14:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
hej, wiesz jezeli lubisz takie ksiazki jak ta (ja tez taki lubie) to polecam ci ksiazke "my,dzieci z dworca centralnego" tam jest tez opisana historia dziewczyny ktora czytala ksiazka"my,dzieci z dworca zoo" i ona chciala zobaczyc jak to jest na dworco centralnym i wpadla w nalog.. .polecam ta ksiazke
Użytkownik: alicja23102 2010-04-16 13:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Polecam tę książkę jest naprawdę wstrząsająca.
Użytkownik: Radek8904 2010-04-28 12:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "My, dzieci z Dwo... | Oleńka
Rzeczywiście, książka zmusza do refleksji, a poza tym barwnie(niestety, te kolory to przeważnie kolory smutku), opisuje życie młodych narkomanów, straszny nałóg oraz pokazuje uczucia rodziny osób, które wpadły w to bagno.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: