Dodany: 12.08.2005 17:47|Autor: anndzi

Wspaniała zabawa

Książka ta towarzyszy mi od dzieciństwa. Korzystałam z niej bardzo często. Robiłam ozdoby na Wielkanoc, Boże Narodzenie, Dzień Mamy czy urodziny brata.

Autorki książki - trzy przedszkolanki - postanowiły napisać książkę na podstawie doświadczeń w wychowywaniu dzieci. Jak wiadomo, w przedszkolu maluje się, klei, lepi, składa. Te czynności są potrzebne maluchom do rozwoju manualnego.

Z przepisów podanych przez autorki można stworzyć prawdziwe cuda i obdarować nimi bliskich lub upiększyć własny pokój. Ja do dzisiaj robię według nich ozdoby na Wielkanoc.

W książce znajdują się następujące rozdziały:

- Zapraszamy gości,
- Upiększamy pokój dziecięcy,
- Drobne upominki dla najbliższych,
- Pora kolorowych lampionów,
- Instrumenty muzyczne własnej roboty,
- Wkrótce Boże Narodzenie.

Niektóre przedmioty są nieco trudne do wykonania, więc może być potrezebna pomoc rodziców. Jednak w większości przypadków maluchy na pewno sobie poradzą. Do zrobienia każdej rzeczy podana jest lista potrzebnych materiałów, kolejność wykonywania, dokładne rysunki, szablony z tyłu książki.

Autorki doskonale wczuły się w potrzeby dziecka, które nie ma własnych funduszów na prezent i musi zrobić go własnoręcznie. Lecz czy takie rzeczy nie cieszą najbardziej? Zwłaszcza te z "Każde dziecko to potrafi"?

Polecam tę książkę serdecznie. Sprawi radość nie tylko dzieciom, ale także rodzicom.