Dodany: 24.07.2005 00:09|Autor:

Książka: Spisek sykstyński
Vandenberg Philipp
Notę wprowadził(a): mika_p

opis z okładki

"Spisek sykstyński" Philipa Vandenberga nareszcie w Polsce! W ciągu ostatnich dwóch lat sprzedano na świecie pięć milionów egzemplarzy tej powieści!

"Spisek sykstyński" to porywająca lektura. Pełna fascynującej atmosfery, ujawnia w znakomitym stylu najgłębsze tajemnice papieskich archiwów i zakulisowych rozgrywek w kręgach Wtykanu. Jakże straszliwe muszą być te tajemnice, skoro ich ujawnieniem hitlerowcy szantażowali Stolicę Apostolską. Uzyskali dzięki temu pomoc w organizacji ucieczek zbrodniarzy wojennych.

Dlaczego Jan Paweł I musiał umrzeć?!
Dlaczego Michał Anioł poprzysiągł zemstę papieżom?!
Ta tajemnica ukryta jest we freskach Kaplicy Sykstyńskiej.

[Agencja Wydawnicza "LIBERAL", 1992]

________

Warto tę książkę wziąć do ręki, zwłaszcza jeśli komuś podobały się powieści Dana Browna - "Spisek sykstyński" jest od nich dużo lepszy, choć może niepozorny, ze spokojniejszą narracją, nie tak nagłośniony, mniejszy w formacie. Ale tajemnica w "Spisku..." jest straszniejsza niż w "Kodzie Leonarda da Vinci", a archiwa watykańskie bardziej tajemnicze niż w "Aniołach i demonach", mnie przypominają raczej bibliotekę z "Imienia róży" Umberta Eco. Z czystym sumieniem polecam wielbicielom tajemnic i sensacji.