Dodany: 23.07.2005 13:53|Autor:

Książka: Gabinet osobliwości
Preston Douglas, Child Lincoln
Notę wprowadził(a): yennka

"Gabinet osobliwości" to trzecia po "Relikcie" i "Relikwiarzu" powieść D. Prestona i L. Childa z agentem Pendergastem w roli głównej.

Tym razem tajemniczy agent FBI powraca do Nowego Jorku, by zająć się sprawą zagadkowej masowej zbrodni sprzed lat. W śledztwie wspomagać go będą Bill Smithback, dziennikarz "New York Times", oraz Nora Kelly, bohaterka "Nadciągającej burzy". Odkrycie 36 ciał w podziemiach starego XIX wiecznego budynku stanie się początkiem dramatycznych, mrożących krew w żyłach wydarzeń, a niezłomny agent Pendergast stanie do walki z nieuchwytnym seryjnym zabójcą, którego odnalezienie kryje się w tajemnicach z jego własnej przeszłości.

[Zysk i S-ka, 2005]

Użytkownik: reniferze 30.07.2016 14:32 napisał(a):
Odpowiedź na: "Gabinet osobliwości" to ... | yennka
Jedna z najbardziej idiotycznych książek, jakie czytałam. Co gorsza, warsztatowo zupełnie przyzwoita - tym bardziej przykro przedzierać się przez te kretyńskie rojenia.

Agent Pendergast to jakieś kuriozum - albinotyczny superman, Rogozov, Houdini i nieomal Faust w jednym. Czy naprawdę istnieją czytelnicy, którzy darzą go sympatią? Pozostałe postacie - tak jednowymiarowe, jak to tylko możliwe. Intryga... przez kilka stron niosła nadzieję na przyzwoity kryminał, ale okazała się tak żenująca, że powstrzymam się od dalszych komentarzy.

Podsumowując, pierwsze strony to nuda, kolejne, aż do ostatniej, to patetyczne bzdury, będące kpiną z myślącego człowieka.