Dodany: 15.07.2005 23:25|Autor: Millllka

"Poznań Borejków". Spacer z bohaterami powieści Małgorzaty Musierowicz

Jesteś od dawna fanem książek Małgorzaty Musierowicz, jeszcze nigdy nie byłeś w Poznaniu, ale bardzo chciałbyś zaznajomić się z miejscami, które autorka opisała w swych powieściach? A może właśnie wybierasz się do stolicy Wielkopolski i potrzebujesz przewodnika? I w jednym, i w drugim przypadku przyda Ci się ta lektura.

Całkiem nieźle spełnia ona swą rolę. Opisuje nam wiele miejsc, w których toczy się akcja książek M. Musierowicz. Możemy dowiedzieć się sporo m.in. o bibliotece Raczyńskich (była o niej mała wzmianka w "Kwiecie kalafiora"). Album wzbogacają różnorodne fotografie w kolorze czarno-białym, co jest dobrym pomysłem, ponieważ możemy wyobrazić sobie prawdziwe barwy przedstawionych miejsc, ludzi oraz rzeczy i jest to, moim skromnym zdaniem, o wiele ciekawsze od oglądania "gotowców".

Polecam wszystkim, którzy byli w Poznaniu i tym, którzy w nim nie byli, tym, którzy chcą się czegoś o tym mieście dowiedzieć i tym, którzy wiedzą o nim wszystko. Naprawdę, bardzo ciekawa ksiązka.

Użytkownik: ^Kredeczka^ 21.07.2005 16:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Jesteś od dawna fanem ksi... | Millllka
Hej, Monia! Bardzo fajnie napisałaś tą recenzje. Serio. Może powinnaś pomyśleć o karierze dziennikarskiej?
Ja jeshcze nie czytałam tej książki,ale myślę,że będzie ciekawa. Tylko shkoda,że nie napisała jej M. Musierowicz wtedy, być może, byłaby ciekawshe. No, ale nie będę oceniać nie przeczytanej książki.

Pozdrawiam:

^Kredeczka^ czyli Alu$