Dodany: 07.06.2004 20:50|Autor: forsberg

Książka: Mroczna Krucjata
Wagner Karl Edward

bez tytułu

"Mroczna Krucjata" była ostatnią powieścią, jaką zdążył napisać Karl E. Wagner z cyklu o nieśmiertelnym Kane'ie. Tym razem Kane składa ofertę współpracy samozwańczemu prorokowi i wyznawcy jednego z przedwiecznych, złych bogów. Ów prorok osiągnął spektakularny sukces, zdobywając w bardzo krótkim czasie całe armie oszalałych wyznawców, gotowych umrzeć za odnowiony kult. Królestwa z południa, widząc ogromne zagrożenie, widząc zniszczenie, jakie nieoczekiwany najeźdźca do tej pory uczynił, tworzą Konsorcjum, aby zatrzymać morderczy napór jego wojsk. Kane natomiast, jak zwykle, tylko pozornie staje po jednej ze stron, chcąc całą sytuację wykorzystać dla siebie, i jak zawsze jest to ryzykowna gra. A tym razem szczególnie ryzykowna - gdyż staje przeciwko pradawnemu bóstwu. Powieści Wagnera zawsze są mroczne, ta również nie odbiega od pozostałych pod tym względem.

Książki Wagnera, mimo że może inaczej to wyglądać na pierwszy rzut oka, są napisane w sposób "wielowarstwowy". Poza wartką akcją i niezwykle ciekawą fabułą posiadają również tzw. drugie dno. Co ono zawiera? Myślę, że najlepiej, jeśli sam się przekonasz - na swój własny sposób. Polecam.