Dodany: 30.11.2023 20:07|Autor: mirejlle

Czytatnik: Słowo jest darem

Lektury listopada 2023

73, 74.
Żertwa (antologia; Adwentowska Dagmara, Bielawski Jakub, Borowiec Piotr i inni)
"Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy"
Ocena: 4
Gatunek: horror
Rzuciłam się na to z determinacją wielką, bo słowiańskie. No i klopsik. Nie że złe, bardzo, bardzo nierówne opowiadania, świetne i kiepskie. Więc w ogólnym rozrachunku wychodzi niestety tak sobie.

75.
Diabeł zza okna (Musiałowicz Anna)
Ocena: 4
Gatunek: horror
Tu było już zdecydowanie lepiej, klimat i historia wciągająca, trochę kiepskie zakończenie.

76.
Śnieg jeszcze czysty (Musiałowicz Anna)
Ocena: 5
Gatunek: literatura polska
I tu już było po prostu znakomicie, naprawdę widać, że autorka się rozwija, coraz lepiej konstruuje postacie i nie przyspiesza w zakończeniach. :)

77.
Sekret matki (Boland Shalini)
Ocena: 3
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał
No nie wiem, gdzie tu te emocje są, ja takich historii przeczytałam tysiące, a nie jestem szczególną fanką kryminałów. Wydawnictwo Literackie a czytało się jak Amber. ;) Moim zdaniem szkoda czasu. Ale że ja książek nie porzucam... No co, muszę lepiej wybierać.

78.
Od oddechu do oddechu: Najpiękniejsze wiersze i piosenki (Młynarski Wojciech)
Ocena: 5,5
Gatunek: poezja
Co tu powiedzieć, uczta. Mistrz zawsze będzie mistrzem, czy to śpiewane, czy pisane przyjmuje się doskonale. A ile poznałam tekstów dotąd mi nieznanych. :)

79.
Odwet (Severski Vincent V. (właśc. Sokołowski Włodzimierz))
Ocena: 5
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał
Żebym ja dla jakichś szpiegowskich opowieści zarywała nocki? Nieprawdopodobne! A może to chodzi o pana Gosztyłę? ;)

80, 81, 82
Jak to się skończy (Rybałtowska Barbara)
Co to za czasy (Rybałtowska Barbara)
Co tu po nas zostanie (Rybałtowska Barbara)
Ocena: 4,5, 4,5, 5
Gatunek: literatura polska
Szkoda, że to już koniec. Zżyłam się z rodziną Kalczyńskich. Bardzo chętnie poczytałabym sobie równie dobry cykl polskiej autorki. Ten był naprawdę do sensu.