Dodany: 06.02.2023 16:27|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Haruki Murakami wraca z nową powieścią

Haruki Murakami wraca z nową powieścią. Według informacji japońskiego wydawnictwa Shinchosha, książka ma ukazać się 13 kwietnia. Będzie to pierwsza obszerna powieść słynnego autora po sześciu latach przerwy.

Do publicznej wiadomości nie podano ani tytułu nowego dzieła Murakamiego, ani jego tematu. Wiadomo jedynie, że manuskrypt liczył 1200 stron. Ostatnią powieścią była wydana w 2017 roku dwutomowa "Śmierć komandora", a do jego najsłynniejszych utworów należą m.in. "Kronika ptaka nakręcacza", "Kafka nad morzem" oraz cykl "1Q84".

Lubicie twórczość Murakamiego? Która powieść jest Waszą ulubioną?

Żródło: rynek-ksiazki.pl
Zdjęcie:  AP / ELENA SEIBERT
Opracowanie: DZ
Użytkownik: idiom1983 06.02.2023 20:51 napisał(a):
Odpowiedź na:   Haru... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Murakami jest świetnym pisarzem, znakomicie czującym ducha swojego kraju i swoich rodaków. Zwłaszcza po przemianach politycznych i obyczajowych, jakie zaszły w Japonii po II wojnie światowej. Ja osobiście najbardziej cenię "Norwegian Wood". Bohater powieści - alter ego Murakamiego - czuje fascynację zarówno do odchodzącej w przeszłość, archaiczej już poniekąd tradycji, jak i do obyczajowej swobody, jazzu, rock'n'rolla, europejskiego kina, czy meczów basseballowych. Esencją tego rozdarcia jest namiętność do dwóch zupełnie różnych od siebie, choć tak samo pięknych i pociągających kobiet. Zanurzonej w tradycji skromnej Naoko i wyzwolonej i przebojowej Midori. Polecam każdemu twórczość Murakamiego, a "Norwegian Wood" w szczególności.