Dodany: 24.01.2023 11:13|Autor: verum-scribo

Ewangelie dla czterech archetypów


W starożytnej Grecji istniały podziały na cztery typy osobowości, o różnej percepcji tych samych wydarzeń. Natomiast przy głębokiej analizie Nowego Testamentu dotyczy również czterech grup społecznych. I tak Ewangelia Mateusza, napisana jest da Żydów, Ewangelia Jana dla Greków, Ewangelia Łukasza dla Rzymian i Ewangelia Marka dla pogan.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 173
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: benzman 24.01.2023 19:10 napisał(a):
Odpowiedź na: W starożytnej Grecji istn... | verum-scribo
Napisz coś więcej o tej analizie. Na jakiej podstawie takie wnioski? Rozwiń ten temat. Bardzo lakoniczne dwa teksty napisałeś, a mnie interesuje w jakim celu? Proszę uzasadnij to co napisałeś, jestem zainteresowany wyjaśnieniem, bez znaczenia jak długi tekst Ci wyjdzie. Nie musisz też cytować poszczególnych wersetów, wystarczą odnośniki do adresu w Piśmie.
Użytkownik: verum-scribo 25.01.2023 11:27 napisał(a):
Odpowiedź na: W starożytnej Grecji istn... | verum-scribo
Hipokrates lekarz grecki w wyniku badań i analiz, wyróżnił 4 typy osobowości. Użytych w Ewangeliach. Cztery Ewangelie również dotyczą grup społecznych (narodów) o różnych wzorcach mentalnych ukształtowanych religijnie, kulturowo i politycznie. Objaśniam w związku z komentarzami, że Ewangelie nie są zbieżne oraz że użyto osiągnięcia medyczne w tamtym czasie.
Użytkownik: Sznajper 25.01.2023 13:39 napisał(a):
Odpowiedź na: W starożytnej Grecji istn... | verum-scribo
A Ewangelia Janusza dla Polaków.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: