Dodany: 14.12.2022 09:46|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

"Sto lat samotności" książką grudnia!

I wszystko jasne! Ostatnią wyróżnioną pozycją w tegorocznej zabawie "BiblioNETkowa książka miesiąca" jest "Sto lat samotności" Gabriela Garcíi Márqueza.

W finałowym głosowaniu książka Garcíi Márqueza pokonała powieść Gra w klasy (Cortázar Julio). Tym samym zwycięska okazała się propozycja zgłoszona przez użytkowniczkę jolekp, która tak argumentowała swój typ:

Zgłaszam Sto lat samotności (García Márquez Gabriel), bo nie ma chyba niczego bardziej iberoamerykańskiego. To książka, która łączy w sobie fascynującą opowieść o losach jednej rodziny i ciążącej na niej klątwy, z historycznymi dziejami Kolumbii. I - mimo że to dzieło Noblisty - jest to rzecz, którą zdecydowanie da się czytać z przyjemnością :).

Sto lat samotności (García Márquez Gabriel) dołącza do grona 11 innych tytułów, które wybieraliście w naszej tegorocznej zabawie. Znajdziecie je tutaj: BiblioNETkowa książka miesiąca: wybory 2022.

A jeszcze w grudniu wspólnie wybierzemy BiblioNETkową książkę roku 2022! Szczegóły wkrótce... :-)

/DZ

Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 16.12.2022 22:00 napisał(a):
Odpowiedź na: I wszystko jasne... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Chyba najwyższa pora przeczytać.