Dodany: 20.10.2022 14:33|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nagroda Złoty Pocisk: Chmielarz z nagrodą publiczności

Poznaliśmy finalistów Nagrody Złoty Pocisk w kategoriach "najlepsza polska powieść kryminalna", "najlepsza polska powieść kryminalno-historyczna" i "najlepsza zagraniczna powieść kryminalna". Dodatkowo, jeszcze przed finałowymi rozstrzygnięciami, przynano nagrodę publiczności, którą otrzymał Wojciech Chmielarz.

Według czytelników, najlepszą powieścią kryminalną ubiegłego roku był "Dług honorowy" Wojciecha Chmielarza. Głosowanie w kategorii Nagroda publiczności odbyło się na facebookowej grupie "Czytamy kryminały".

Gala wręczenia nagród odbędzie się 29 października 2022 podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Wówczas ogłoszeni zostaną laureaci kategorii: "najlepsza polska powieść kryminalna", "najlepsza polska powieść kryminalno-historyczna" i "najlepsza zagraniczna powieść kryminalna". Sprawdźcie, które powieści zostały nominowane do tej edycji Złotego Pocisku.

Najlepsza polska powieść kryminalna 2021:

Dług honorowy (Chmielarz Wojciech)
Operacja Retea (Faliński Marcin, Kozubal Marek)
Zamach (Liziniewicz Maciej)
Szelest (Sobczak Małgorzata Oliwia)
Informacja zwrotna (Żulczyk Jakub)

Najlepsza polska powieść kryminalno-historyczna 2021:

Glatz (Duszyński Tomasz (pseud. Gibson Howard E. lub Moonkey))
Miasto szpiegów (Krajewski Marek (ur. 1966))
Srebrzysty blask (Soja Urszula)
Raport o końcu świata (Sokół Jarosław)
Czarny kogut (Węgłowski Adam)

Najlepsza zagraniczna powieść kryminalna 2021:

Dom głosów (Carrisi Donato)
Człowiek w lustrze (Kepler Lars (właśc. Ahndoril Alexander, Coelho Ahndoril Alexandra))
Schronisko (Lloyd Sam)
Półmorderca (Nesser Håkan)
Ostatnie życie (Mohlin Peter, Nyström Peter)

Źródło: Instytut Książki
Zdjęcie: Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl