Dodany: 16.10.2022 07:47|Autor: Nomis

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Ktokolwiek czytał, ktokolwiek wie

Dzień dobry,
Szukam tytułu książki, która była czytana jakiś czas temu na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radiaw audycji przedpołudniowej. Być może ktoś z Państwa będzie w stanie mi pomóc.
Książka z tego co pamiętam opowiadała historię podobną do Seksmisji. Mianowicie dwóch mężczyzn uciekających przed kobietami, które zawładnęły światem cywilizowanym, tropionych przez chyba dwie z nich, z czego jedna była zakochana w którymś z tych dwóch.
Z tego co pamiętam trafili w pewnym momencie na enklawę mężczyzn zdziczałych, żyjących na drzewach, no w każdym razie w lesie.
A i były tam jakieś roboty lub jeden robot.
Opowieść raczej typu socjologicznego SF z przymrużeniem oka. Raczej lekka w odbiorze.
Może ktoś da mi wskazówkę do kogo ewentualnie mógłbym się z tematem zwrocić(napisałem do Trójki, ale nikt nie odpowiedział)? Książka była "czytana" w 2020 lub 2021 roku. Wydaje mi się że na wiosnę lub latem.
I mam nadzieję, że mi się to nie przyśniło bo było naprawdę ciekawe 😀.
Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam
Użytkownik: Sznajper 17.10.2022 10:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzień dobry, Szukam tyt... | Nomis
Najprawdopodobniej to "Matriarchat" Wolskiego. Świnka; Matriarchat (Wolski Marcin)
Użytkownik: zawodnik 17.12.2022 23:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Najprawdopodobniej to "Ma... | Sznajper
Dokładnie ta. Tyle, że, sprawdziłem, w druku to już nie to. Lepiej zdobyć oryginalne słuchowisko.