Dodany: 23.09.2022 12:57|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

VIII Noc Bibliotek już 1 października

Ósma edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 roku pod hasłem "To się musi powieść" w ponad 1000 bibliotekach w całej Polsce.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

W bibliotekach tej niezwykłej nocy czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą, jej gwiazdami i integracja z sąsiadami, w tym gośćmi z Ukrainy. Odbędą się m.in.: ogólnopolska gra twórcza "To się musi powieść", polsko-ukraiński flirt literacki z Juliuszem Słowackim, a także: rozgrzewki z opasłymi tomami, nocowania w bibliotece, ostre dyżury literackie, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, warsztaty międzypokoleniowe, maratony czytania,  łasuchy literackie i wiele innych nietypowych wydarzeń z książkami w roli głównej.

Mapę bibliotek z planami lokalnych wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

Źródło: nocbibliotek.pl / instytutksiazki.pl
Zdjęcie: nocbibliotek.pl