Dodany: 2022-09-22 12:33|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nominacje do Nagrody im. Jana Długosza

27 października zostaną ogłoszone wyniki 25. Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Spośród 60 zgłoszeń jury wytypowało 10 tytułów, które zawalczą o główne wyróżnienie. Sprawdźcie listę nominowanych.

W ramach Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza wyróżniane są dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. Strategicznym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja książki naukowej i popularnonaukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, poprzez aktywizowanie i motywowanie obecnych na polskim rynku wydawnictw do publikowania dokonań polskich naukowców i badaczy.

Oto lista nominowanych do 25. edycji Nagrody:
- Auschwitz: Monografia Człowieka (Cywiński Piotr M. A.)
- Sekrety ludzkiego czasu (Golka Marian)
- Mazurek Dąbrowskiego: Muzyczne narodziny hymnu (Gołąb Maciej)
- Wina, kara, polityka: Rozliczenia ze zbrodniami II Wojny Światowej (Machcewicz Paweł, Paczkowski Andrzej)
- Kłopoty ze sztuką ludową: Gust, ideologie, nowoczesność (Klekot Ewa)
- Awangardowa klisza: Polska fotografia w dwudziestoleciu międzywojennym (Kobylińska Weronika)
- Józef Beck: Biografia (Kornat Marek, Wołos Mariusz)
- Krytycyzm, sceptycyzm i zetetycyzm we wczesnej filozofii greckiej (Kubok Dariusz)
- Miejski grunt: 250 lat polskiej gry z nowoczesnością (Matyja Rafał)
- Intensywność i rzeczy pokrewne (Zaleski Marek)

Źródło: dlugosz.krakow.pl / rynek-ksiazki.pl
Zdjęcie: mat. prasowe