Dodany: 2022-09-21 23:11|Autor: Don Kichot

Czytatnik: Rękopis znaleziony pod wiatrakami

4 osoby polecają ten tekst.

Lepsze nie jest wrogiem dobrego - poprawcie BiblioNETkę!


Na forum jest dość długi wątek otwarty w 2019 roku Powrot do starego wygladu, w którym wypunktowano sporo wad/rzeczy do ulepszenia w serwisie. W innym wątku "Jak wielkie prawdopodobieństwo istnieje zniknięcia BiblioNetki z przestrzeni internetu?" padły 24 sierpnia 2021 słowa, iż "plan naprawczy jest" [Jak wielkie prawdopodobieństwo istnieje zniknięcia BiblioNetki z przestrzeni internetu?]. Społeczność w serwisie jest, pomysły jak go usprawnić są, obietnice są, efektów nie ma.

Gdy kilka lat temu serwis przeszedł całkowitą przemianę cieszyłem się, że coś idzie przodu. Dostaliśmy nowy wygląd (pamiętam że kolor zbudził spore emocje), inny interfejs (też nie każdy polubił) i wprowadzono inne zmiany żeby lepiej działało (lub nie działało co wyszło jak użytkownicy zaczęli testować). Później pojawił się nowy widok newsów (super pomysł!). I to na tyle dobrego.

Swego czasu usiadłem na chwilę i przejrzałem główne podstrony BiblioNetki [Powrot do starego wygladu]. Mijają DWA lata i mogę wklejać je w tej samej formie:


"Panel boczny:
"Patronaty Biblionetki" obecnie (6.08.2020) na jednej widnieje tylko napis "Cover". Okładki, które wydaje się, że powinny po kliknięciu przenieść na stronę książki (albo gdziekolwiek) tego nie robią. Po wejściu we wszystkie patronaty mamy miszmasz wielkośći grafik. Dodatkowo, mimo że są okładki dla "My dilemma is you 2" i "Orzechowa czarownica" to nie ma ich przy opisach.

Listy "Najlepsze książki", "TOP zapowiedzi", "Nagrodzone recenzje" nieczytelne przez swoją długość i złą hierarhię informacji. W tym momencie opis książki jest najbardziej wyróżniony. "Liczba ocen" i "Średnia wrzucone" jakby nie miały znaczenie. No i te gwiazdki, które nadal nie zaookragląją nawet do połowy, tylko zawsze do całości.

"Biblionetka potrzebuje opiekunów", który obecnie jest tylko wyznacznikiem jak bardzo użytkownicy odeszli od zainteresowania stroną. Jako nowy użytkownik miałbym wątpliwości, czy ta strona jakoś działa widząc ten pasek.

W galeryjce "Recenzje" strzałki nie działają. I ponowny widok napisu "Cover" lub znaku X.

Profil użytkownika:
"Moja Biblionetka" niepotrzebne spacje a nawet cały cudzysłów w " Polecanki ". Po co to dodatkowe oznaczenie skoro widać, że jest to link?
"Moje oceny" i pole "Niezainteresowany(a)" czy nie da się tego wyrównać? I ciągły brak opcji pokaż wszystkie lub pobrania ocen.
"Schowek" również niewyrównane pole "Książki zaklasyfikowane do:".

Wyszukiwanie:
Wielka szkoda, że nie ma w nim autouzepełniania frazy. Wiem że jest opcja "Użyj Google", ale nie jest ona najbardziej wygodna. Szkoda że nie można wyszukać np. przez maskowanie reszty wyrazu *.

Katalogi:
Ich użyteczność jest bardzo ograniczona. Filtrowanie przez "Zakres" lepiej byłoby zastąpić jakimś polem, w którym użytkownik może coś wpisać do wyszukania.

Strona autora i szeregowanie (patrzyłem na przykładzie Henryka Sienkiewicza):
"Książki alfabetycznie", "Według roku", "Cyklami" jak już wielokrotnie wspominano (np. blair_witch) nieczytelne i chaotyczne. "Książki cyklami" to była kiedyś moja ulubiona funkcja w Biblionetce. Wystarczyła chwila i wiedziałem, który tom kolejny wypożyczyć. Teraz już w ogóle z tego tu nie korzystam.
"Twoje oceny" i "Książki wg średniej ocen" jeżeli jakiś tekst jest w kilku wersach litery na siebie nachodzą.

"Dodawanie książek" i "Dodawanie autora"
Tekst po "Zanim dodasz książkę, przeczytaj uważnie:" i "Zanim dodasz autora, przeczytaj uważnie:" (tu też jest coś nie tak w formatowaniu) są nieczytelne bez wyróżnień/podzielenia na cząstki. Prędzej zostaną przez kogoś nowego pominięte niż przeczytane uważnie. Podlinkowana w "Dodawania książek" strona FAQ, ma niedziałające przekierowanie do BN.

Forum:
GooglePlus w sumie już nie funkcjonuje od 2 kwietnia 2019, ale ikonka nadal wisi.
W moim widoku w przeglądrace tekst "Zarejestruj się, aby zobaczyć, co lubią Twoi znajomi" najeżdża na ikonę "Udostepnij" i tekst "Podziel się"

Stopka strony:
Czy w "Przyjacielach Biblionetki" nie powinny zniknąć Ravelo i Lideria?

Regulamin
W "Regulaminie" linki "Regulamin Forum i Komentarzy", "Regulamin Działu Recenzji" i "Regulamin Katalogu Książek" nie przenoszą do odpowiedniego miejsca w regulaminie.

FAQ w stopce również jest nieczytelne bez wyróżnienia chociaż pytania."


Z tej listy przez dwa lata (a błędy przecież już wcześniej były) została poprawiona stopka dzięki interwencji marginesa [Powrot do starego wygladu].

Większość z tego są to rzeczy łatwe do zauważenia, które nadal wiszą w serwisie. Chyba najbardziej kole w oczy pusta okładka w "Patronatach", która wita użytkownika już dobre kilka lat. Nie działające linki i niepotrzebne spacje to też chwila pracy. Ujednolicenie FAQ i stron pomocy wymaga już od kogoś większego nakładu, ale to nie jest zadania na lata.

I to wszystkie rzeczy zauważyłem ja, użytkownik. To chyba nie tak powinno wyglądać. Admministrowałem swego czasu inną stroną i poświęcałem czas by treści na stronie były dopracowane. Przeklikiwałem strony, sprawdzałem czy działają linki, poprawiałem niezauważaone wcześniej literówki. A na BiblioNetce mijają lata i wszystko po steremu.

Czy nie ma po stronie serwisu nikogo, kto patrzy i sprawdza czy wszystko jest w porządku? Czy już zostało przyjęte, że jest super i nie ma co poprawiać, bo przecież lepsze jest wrogiem dobrego?

I dla kogoś z BiblioNetki, który to przeczyta, proszę nie pisać, że "dziękuje za uwagi", "prace są w toku", "potrzebny jest czas". Niech te poprawki po prostu zostaną wprowadzone. Bo wstyd.

P.S. Jak już coś się zacznie ruszać warto pomyśleć, nad jakimś edytorem tekstu dla czytatnika albo lepszym jego widokiem. Lepiej pisało mi się ten tekst w notatniku niż tu...

P.S.2. W tekście Czym jest BiblioNETka? www.biblionetka.pl/... jest adres do księgarni, której nie ma. Nowy błąd znalazłem w kilka minut...

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 849
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 42
Użytkownik: wesołyradosław 2022-09-21 23:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
W pełni popieram. Strona w ogóle nie zachęca nowych użytkowników do zakładania konta - na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zupełnie martwego serwisu.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-21 23:39 napisał(a):
Odpowiedź na: W pełni popieram. Strona ... | wesołyradosław
Cieszę się (chociaż może właściwsze byłoby smucę się), że nie tylko jak tak myślę.
Użytkownik: margines 2022-09-22 00:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
Dzięki ci za założenie wątku i wypunktowanie tych wszystkich głosów biblionetkowiczów i jakże solennych zapewnień właścicieli - że „czytają”, „wiedzą”, „znają” i inne takie tam bla bla.
Też jestem zdania, że „wiemy”, „znamy”, „czytamy” to można…
Tobie i wesołemu Radkowi za poparcie (swoją drogą to miło mi, że przywołałeś mnie w przypomnieniach, chociaż wolałbym nie pojawić się z tymi uwagami ani w tym wątku, ani w tamtym).
To chyba trzeci albo czwarty wątek w sprawie strony, no zobaczymy, czy chociaż kogoś to wzruszy, czy obejdzie.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-22 18:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki ci za założenie wą... | margines
Może ktoś z samego PWN wreszcie zainteresuje się też stroną. Po coś chyba ją dołączyli pod swoje skrzydła.

I oczywiście jak popatrzyłem czy mają gdzieś informację o BiblioNETce, to znalazłem kolejny błąd. Na stronie Księgarni PWN https://ksiegarnia.pwn.pl/ u dołu w "Nasze Serwisy" mamy logo Biblionetki, ale jakieś takie inne (ach ten stary fuksjowy[?] kolor).
Użytkownik: reniferze 2022-09-22 09:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
"Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia!"

BiblioNetka działa tylko siłą rozpędu i przyzwyczajenia starych użytkowników. Kiedy my wymrzemy, serwis zginie w odmętach internetu, bo nikomu od dawna na nim nie zależy, mimo pozorowanych ruchów i szumnych zapowiedzi.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-22 18:58 napisał(a):
Odpowiedź na: "Daremne żale, próżny tru... | reniferze
Zgadzam się. Ludzie zgromadzili się tu wspaniali. Wiele nicków kojarzę od lat i podpatruję, co oni ostatnio czytywali. Jedna z kilku ostatnich rzeczy, które jeszcze tu sprawdzam.
Użytkownik: helen__ 2022-09-22 13:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
popieram - jest nieczytelna. Ciężko się po niej poruszać, dlatego oceniam już tylko przeczytane książki.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-22 19:02 napisał(a):
Odpowiedź na: popieram - jest nieczytel... | helen__
Mi najbardziej szkoda starego widoku serii i cyklów. Szybko umiałem znaleźć, którą książkę powinien teraz wypożyczyć. Teraz zostały juz tylko wspomnienia tej wygody...
Użytkownik: yyc_wanda 2022-09-22 19:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Mi najbardziej szkoda sta... | Don Kichot
Myślę, że i teraz łatwo jest znaleźć kolejną książkę danego cyklu. Wystarczy kliknąć na tytuł książki i w jej danych znależć rubrykę: "cykle".
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-22 20:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że i teraz łatwo j... | yyc_wanda
Tak, zgadzam się. Brakuje mi jednak widoku starej, prostej listy na której nie było pustego pola na okładkę i opisu książki. Przez nie niekomofortowo patrzy mi się na listę w telefonie, bo praktycznie widać najwyżej dwa tomy na raz.

Przydatny byłby taki widok jak przy obecnym wyświetlaniu książki wg średniej ocen, ale z zachowaniem sortowania po kolejności tomów.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-22 19:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
Już zauważyłem pierwsze poprawki np. w FAQ. Dziękuję osobie/osobom, które to poprawiły. Mam nadzieję, że stanie się to rozbiegiem pod większe ulepszenia!
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2022-09-23 20:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
Podrzucę jeszcze jeden wątek, gdzie również było sporo uwag zgłaszanych: Nowa odsłona Biblionetki :)

Żeby było gorzej, to większość była znana na wersji testowej: Nowa odsłona Biblionetki :)

Hehe, pamiętam jeszcze swój optymizm co do poprawek: Nowa odsłona Biblionetki :) albo Nowa odsłona Biblionetki :)
Użytkownik: Ged 2022-09-25 15:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
Popieram. Biblionetka jest w stanie agonalnym i nikt władny się tym nie przejmuje. Jeśli tak ma zostać, to może po prostu trzeba udostępnić skrypt eksportujący oceny i zakończyć tę agonię :( Szkoda by było, po tylu latach, ale czyż nie dobija się koni?
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-25 19:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Popieram. Biblionetka jes... | Ged
Ja już jakiś czas temu przeniosłem wszystkie swoje przeczytane książki na Lubimy Czytać, żeby gdzieś mieć listę. Ręcznie, książka po książce (kilka godzin mi to zajęło). I teraz oceniam jednocześnie w obu.

Tylko z LC korzystają moi znajomi. Ciekawe ile nowych kont się tu jeszcze pojawia i jak długo nowi ludzi wytrzymują. Większość rzeczy w porównaniu z LC wypada tu blado...
Użytkownik: fugare 2022-09-26 12:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja już jakiś czas temu pr... | Don Kichot
Myślę, że gdyby ktoś chciał przenieść się na LC to zrobiłby to - kwestia wyboru. Nie mam wątpliwości, co do szczerości Twoich intencji, ale tak sformułowane "trącą" lobbowaniem na rzecz innego serwisu. Może i są jakieś niedogodności, chociaż, jeśli chodzi o dodawania książek i autorów, czy poszukiwania ich w systemie, to nie mam z tym problemów i z reguły znajduję to, czego szukam. Nie jestem bezkrytyczna, ale chcę tu być, bo mam sentyment do tego miejsca, lubię wiele osób, które tu można spotkać, chociaż nie znam ich osobiście i nie zawsze się z nimi zgadzam. Na mój wybór nie jest w stanie wpłynąć kolor szaty graficznej, czy łatwość "klikania" w te, czy inne opcje - ale już nieobecność pewnych osób - tak - myślę, że to mogłoby mieć wpływ na moje decyzje. Najwięcej dla serwisu mogliby zrobić sami użytkownicy swoją aktywnością, nie utyskiwaniem nad tym jak jest źle i oglądaniem się na miejsca, gdzie jest lepiej. Może inne "bogatsze" dosłownie i graficznie serwisy oferują inne atrakcje, ale biblioNetka ma coś czego one nie mają. Daje poczucie bycia nieanonimowym i możliwość wchodzenia w interaktywne, ale jednak "relacje" z innymi użytkownikami, czego najbardziej byłoby mi brak. Zgadza się, że jest może trochę staroświecka, ale jest jak stary antykwariat, który ma swoich stałych, "starych", wytrawnych bywalców, a i ktoś nowy pewnie czasem się trafi. :)
Użytkownik: Marylek 2022-09-26 13:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że gdyby ktoś chci... | fugare
Zgadzam się z Tobą.
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2022-09-26 13:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że gdyby ktoś chci... | fugare
Napisałaś dokładnie to co czuję i myślę. Oczywiście brakuje mi tutaj kilku niewielkich rzeczy (okładki książek), ale przeważa mnóstwo innych właśnie za tym miejscem spraw i ludzi.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2022-09-26 13:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że gdyby ktoś chci... | fugare
O, tak! Te wszystkie niedogodności są i zgrzyta się zębami, gdy po raz kolejny pożerają czas lub psują widok (ten brak okładek na stronach książek jest strasznie irytujący!), ale najważniejsi są ludzie. To dla nich tu jestem i będę, póki się da.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2022-09-26 14:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że gdyby ktoś chci... | fugare
Plus jeszcze kryteria tego, co oznacza "oglądaniem się na miejsca, gdzie jest lepiej" – dla mnie na LC na pewno nie jest "lepiej": tak ze względu na dyskusje, jak i kolorystykę i układ strony, a przede wszystkim na bałagan w katalogu – które to rzeczy doprowadzają mnie do pasji, ilekroś tam zajrzę (staram się nie zaglądać częściej niż raz na parę miesięcy, konta tam nie mam). Więc jeśliby BNetki zabrakło, to średnio miałbym gdzie się przenieść…
Użytkownik: Losice 2022-09-26 15:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Plus jeszcze kryteria teg... | LouriOpiekun BiblioNETki
Ja jeśli coś doprowadza mnie do pasji to staram się, tam nie zaglądać.

Z tego co wiem, w biblioNetce jest bardzo wiele osób, które równocześnie korzystają z LC i z innych serwisów i nie uważam, że jest to złe. Nie ma więc powodu, aby prowadzić "krucjatę" przeciwko LC i udowadniać, że jest to gorszy serwis - dla jednych gorszy, dla innych lepszy, a zapewne dla niektórych zbliżony.

Nawet jeśli biblioNetka jest "starożytnym Rzymem", to jest na tyle urocza, że "czytelniczo" mieszkam i ZAWSZE będę mieszkał właśnie w niej, ale nie znaczy to, że mam nie zwiedzać "Manhattanu" LC i innych "czytelniczych" metropolii, są one również ciekawe i też jednoczą ludzi, którzy lubią czytanie.


Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2022-09-26 17:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja jeśli coś doprowadza m... | Losice
O co Ci chodzi? Napisałem "dla mnie na LC na pewno nie jest "lepiej"" – Ty sobie zaglądaj gdzie chcesz i po co chcesz. Dałem argumenty i dla mnie LC JEST gorszym serwisem pod ważnymi dla mnie względami. Nie interesuje mnie, jak traktujesz sprawy doprowadzające Cię do pasji, podobnie jak Ciebie nie interesuje, dlaczego mimo niechęci zaglądam raz na kilka miesięcy na LC, choć pouczać się nie wahasz. Nie prowadzę żadnej krucjaty i wypraszam sobie tę krucjatę prowadzoną przeciwko mojej osobie!
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2022-09-26 18:58 napisał(a):
Odpowiedź na: O co Ci chodzi? Napisałem... | LouriOpiekun BiblioNETki
Panowie - dodaję pod ostatnim głosem, nie dlatego, żebym zamierzała się zwracać tylko do jednego z Was, ale dlatego, że nie da się skomentować dwóch kolejnych postów naraz - a po co ta szermierka słowna? Jeżeli jeden z Was powiedział coś, z czym drugi się nie zgadza, albo nawet, czym drugi poczuł się urażony (czy słusznie, czy niesłusznie, pomijam), to jeszcze nie powód do eskalacji wykrzykników. Szczerze mówiąc, gdybym tych kilkanaście lat temu, kiedy zaczynałam się dopiero w Biblionetce oswajać, trafiła na forum na takie posty, to bym się chyba nie odważyła niczego napisać z obawy, że ktoś mnie tak przykro obetnie.
Mnie też czasem klawiatura świerzbi, żeby komuś, za przeproszeniem, przys**ć, ale czy nie warto się chwilę zastanowić, zanim się coś niemiłego napisze?
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2022-09-26 19:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Panowie - dodaję pod osta... | dot59Opiekun BiblioNETki
Mam taką przykrą wadę, że się dostosowuję tonem do adwersarza – dlatego Tobie zawsze potrafię miło i kulturalnie odpowiedzieć, a niektórzy wyzwalają we mnie najgorsze ;) Ale wiem skądinąd, że onegdaj (jeszcze przed moim dołączeniem) bywaly tu przeogromne tajfuny, które nawet wymiatały użytkowników – o uszy obiła mi się choćby Maria Dora czy któś…
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2022-09-26 19:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam taką przykrą wadę, że... | LouriOpiekun BiblioNETki
Bywały, bywały, ale tradycją Biblionetkową nie były, więc po cóż do nich nawiązywać? :-).
Nie mówię zaraz o nadstawianiu drugiego policzka, ale czasem czyjeś mniej taktowne czy mniej adekwatne do sytuacji odezwanie warto po prostu przemilczeć, a jeśli się nie da, to chociaż zareagować tak, żeby samemu nie dać powodu do kolejnej ostrzejszej odpowiedzi...
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2022-09-26 19:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Bywały, bywały, ale trady... | dot59Opiekun BiblioNETki
Masz rację, znamy to ;)

Jedna pani drugiej pani
Tryb jej życia lekki gani
Napomknęła coś o maci
To ta druga "czekaj, ja ci…"
I nie minął nawet tydzień:
"Proszę wstać, sąd idzie!"
I sąd chodzi, chodzi, chodzi,
Traci sąd miliony godzin…
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2022-09-26 20:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz rację, znamy to ;) ... | LouriOpiekun BiblioNETki
:-)
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-26 16:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że gdyby ktoś chci... | fugare
Nie określiłbym lobbowaniem przywoływywania, jakby nie patrzeć, największego konkurenta Biblionetki na rynku. Konkurencję powinno się podglądać i robić od nich albo to samo ale lepiej, albo inaczej i po swojemu.
Czytatnik zrobiłem, bo mój komentarz, który wypunktował dwa lata temu ewidentne błędy (złe formatowania, nie działające linki, strzałki) przez ten cały czas pozostał bez odpowiedzi. I nikt, kto pracuje nad serwisem, sam przez ten czas ich nie zauważył(?) i nie poprawił. Czasami się zastanawiałem czy tylko ja widzę te same Patronaty z tym samym błędem przez te lata czy moze jest jakiś tajemny powód dlaczego nie mogą zostać zmienione.
Też mam sentyment do Biblionetki (inaczej bym tu nie trwał, ani nie poswięcał czasu na szukanie błędów) i lubię jej "minimalistyczny" wygląd. Ale minimalizm ma do do siebie, że podkreśla niedociągniecia. Dlatego też taki nadałem tytuł - "Lepsze nie jest wrogiem dobrego".
Użytkownik: fugare przedwczoraj, 07:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie określiłbym lobbowani... | Don Kichot
Nie użyłam sformułowania, że „lobbujesz”. Napisałam „trąci”, czyli w moim rozumieniu, przez treść zasadniczą delikatnie przebija nuta, która skłoniła mnie do tej wypowiedzi. Oczywiście nie mam nic przeciwko przenoszeniu się do innych serwisów, czy korzystaniu z kilku jednocześnie, ale to co napisałeś w poście który skomentowałam, a w czym przytaknął Ci Ged zabrzmiało tak, jakby konsylium lekarskie zwróciło się do strapionego męża: – Cóż staramy się wyleczyć Pana żonę, ale prawdę mówiąc, jest już w tak kiepskim stanie, że może Pan spokojnie rozejrzeć się za nową.
Użytkownik: Ged 2022-09-27 20:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że gdyby ktoś chci... | fugare
Nie widzę tutaj lobbowania. Ja też już od jakiegoś czasu przerzucam swoje oceny na LC, ale to nie dlatego, że uważam, że to wybitny serwis. Po prostu zabezpieczam się przed utratą danych gromadzonych od wielu lat...
Użytkownik: mchpro 2022-09-26 14:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Na forum jest dość długi ... | Don Kichot
Twoja wypowiedź to głos wołającego na puszczy. Obecnym właścicielom bnetka jest niepotrzebna, stanowi dla nich jedynie zbędny koszt.

A ta garstka dziwaków, dla której bnetka jest ważna, jawi się właścicielom jako nieszkodliwie brzęcząca mucha.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-26 17:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Twoja wypowiedź to głos w... | mchpro
Odnoszę podobne wrażanie co do właściciela. Z ciekawości zobaczyłem czy są nowości i zapowiedzi z PWN w katalogu. I są nie wszystkie np. nie ma "Do rodziców" Maria Montessori [zapowiedź], "Poradnictwo i terapia w żałobie" J. William Worden [premiera 13.09.2022]. Nie ma też podręczników, ale one nadal, z tego co widzę, są objęte zakazem ("Nie należy wpisywać podręczników ani literatury specjalistycznej" cytat z Dodaj książkę www.biblionetka.pl/... ). Mimo to można wybrać formy "artykuł naukowy/zbiór artykułów naukowych", "monografia" i "skrypt / podręcznik"[sic!]. Co mnie trochę dziwi skoro PWN jest najbardziej znany z podręczników i innej literatury specjalistycznej.
Użytkownik: Marylek 2022-09-26 17:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Odnoszę podobne wrażanie ... | Don Kichot
Ten zapis o podręcznikach i literaturze specjalistycznej jest chyba stary i nieaktualny. Mam wrażenie, że pamiętam jakąś dyskusję o zmianie tegoż, stąd możliwość oznakowania książki jako "specjalistycznej" w katalogu i dodanie jej jako skrypt/podręczni/zeszyt, etc.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-26 18:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Ten zapis o podręcznikach... | Marylek
Czyli być może niestety kolejne niedopatrzenie. Mam nadzieje, że zostanie szybko przez kogoś wyprostowane.
Nie kojarzę żeby jakiś serwis miał w swoim katologu obszerny zasób podręczników. Może to byłby ciekawy i unikalny obszar w Biblionetce. Jeszcze można by to powiązać jakoś z Ibuk Libra (też serwis PWN) - z tego co wiem udostęnia wiele popularnych podręczników.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2022-09-27 15:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Czyli być może niestety k... | Don Kichot
Próbowałem to zmienić, ale nie wiem, czy się udało. Ja tej strony z informacjami nie widzę (chyba kwestii wyższych uprawnień do edycji katalogu).
Możesz sprawdzić, czy wciąż tam jest ten zapis?

Mamy w FAQ taki wpis:
Kiedy zaznaczać książkę jako literaturę specjalistyczną?

Książkę oznaczamy jako literaturę specjalistyczną jeżeli jest podręcznikiem lub ze względu na poziom fachowości może zainteresować wąskie grono specjalistów w danej dziedzinie.

To jest obecna wykładnia katalogowa :-)
www.biblionetka.pl/...
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-27 17:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Próbowałem to zmienić, al... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Udało się, punkt zniknął z Dodaj książkę. Dziękuję za reakcję!
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2022-09-27 18:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Udało się, punkt zniknął ... | Don Kichot
Drobne poprawki w treści strony jestem władny zrobić, niestety na poprawki w kodzie strony nie mam wpływu. :-(
Użytkownik: jolekp 2022-09-26 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Odnoszę podobne wrażanie ... | Don Kichot
Jeśli widzisz, że jakiejś książki nie ma w katalogu, a być powinna, to ją dodaj. Książki do katalogu dodają użytkownicy, a nie właściciel biblionetki, i zawsze tak było.
Użytkownik: Don Kichot 2022-09-26 17:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli widzisz, że jakiejś... | jolekp
I tak robię, głównie jeśli jakąś aktualnie czytam i jej tu jeszcze nie ma.
Przywołane książki, z racji wydawnictwa, są według mnie ciekawym (przynajmniej dla mnie) przykładem powiązania PWN z Biblionetką. Właściciel też jest, w jakiś sposób, użytkownikiem i nawet ze wględów promocyjnych mógłby zadbać o posiadania swojego pełnego katalogu w serwisie.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki przedwczoraj, 11:45 napisał(a):
Odpowiedź na: I tak robię, głównie jeśl... | Don Kichot
Mnie też zawsze dziwi, gdy znajduję jakąś interesującą książkę wydaną przez PWN, a w katalogu jej nie ma...
To by można pewnie nawet zautomatyzować dodając książkę do ich księgarni i tu. No ale wiadomo, brak zasobów na poprawianie serwisu :-(

Dobrze, że choć newsy są częste i czasem ciekawe oraz różne konkursy się odbywają.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki przedwczoraj, 12:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie też zawsze dziwi, gd... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Jako obecnie jedna z najaktywniejszych osób dodających nowe książki do katalogu zapewne wiesz, jak ogromne są braki. Parę lat temu, gdy moja praca zawodowa nie była jeszcze tak wymagająca czasowo, znajdywałem czas na przeczesywanie nowości i zapowiedzi na ~25 różnych stronach CODZIENNIE. Teraz robię to od przypadku do przypadku. Wcześniej były jeszcze inne osoby, prawdziwi tytani pracy, np. Parilicium, przy którym ja to mały pikuś. Ale nadal problemem jest to, że to tylko od wolontariatu użytkowników zależy, czy książka się w katalogu pojawi. A przecież oczekiwać by można, że przynajmniej zapowiedzi i nowości PWN ogarnie ktoś ze strony właściciela BNetki, czyż nie?
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki przedwczoraj, 14:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako obecnie jedna z naja... | LouriOpiekun BiblioNETki
No popatrz - ty i ja zgodni we wnioskach. ;-)
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki przedwczoraj, 14:49 napisał(a):
Odpowiedź na: No popatrz - ty i ja zgod... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Nie jesteśmy politykami, by nie zgadzać się programowo :D
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: