Dodany: 2022-09-18 17:14|Autor: Semm

Czytatnik: Moje rekomendacje

Przysługa dla czarnoksiężnika - Magdale

“Przysługa dla czarnoksiężnika” to kontynuacja świetnie przyjętej “Kołysanki dla czarownicy”. Magdalena Kubasiewicz wraca w niej do Warszawy, w której tuż obok zwykłych ludzi żyją osoby obdarzone talentem magicznym - mają swoje własne urzędy, prasę i portale społecznościowe. Główną bohaterką serii jest specjalistka od klątw, Jagoda Wilczek, spotkana po raz pierwszy w opowiadaniu z antologii “Harde baśni”, co do której od razu zapałałam wielką sympatią i zainteresowaniem. Cieszę się, że autorka postanowiła zrobić z tego serię. W tym tomie protagonistka musi się zmierzyć z obietnicą złożoną człowiekowi znanemu jako Uczeń Czarnoksiężnika, a także serią zabójstw na młodych czarownicach z okolicy. Napotykamy tu wciągającą fabułę, sporo zwrotów akcji, a przede wszystkim bardzo ciekawe postacie - z Jagodą Wilczek na czele. Kobieta jest dość zdystansowana i poważna, a odkrywanie jej tajemnic to prawdziwa uczta. W tym tomie dodatkowo sam Uczeń Czarnoksiężnika fajnie namiesza, co także przykuwa uwagę. Czyta się ekspresowo i zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił. Polecam! :)

Przysługa dla Czarnoksiężnika (Kubasiewicz Magdalena)