Dodany: 15.09.2022 15:47|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

KSIĄŻKA WRZEŚNIA: "Władca skalnej doliny" Jamesa Olivera Curwooda

Mamy przyjemność ogłosić, że głosami BiblioNETkowiczów książką września został "Władca skalnej doliny" Jamesa Olivera Curwooda.

We wrześniu motywem przewodnim zabawy były misie i niedźwiedzie, zgłoszone przez dot59Opiekun BiblioNETki. Największą popularnością cieszył się tytuł zaproponowany przez Marylka - Władca skalnej doliny (Curwood James Oliver). W II etapie pokonał on dwie inne propozycje:
- Kubuś Puchatek (Milne Alan Alexander (Milne A. A.)),
- Miś zwany Paddington: Pierwsza opowieść o niedźwiadku z mrocznych zakątków Peru (Bond Michael).

Co sądzicie o tym wyborze? Czytaliście tę książkę? A może sięgniecie po nią jeszcze w tym miesiącu? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami!

A wszystkie tytuły miesiąca znajdziecie tutaj: BiblioNETkowa książka miesiąca: wybory 2022.

Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 15.09.2022 19:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamy przyjemność... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Nie ukrywam, że się cieszę, bo chociaż misie/niedźwiedzie to moi ulubieni bohaterowie literaccy i do każdego z nich czuję dużą sympatię, to ten (a właściwie te dwa, bo oprócz tytułowego Władcy, ogromnego grizzly Tyra, jest jeszcze mały osierocony baribal, Muskwa) nauczył mnie bardzo wiele. Ile razy czytałam "Władcę...", nie zliczę, może sześć, a może szesnaście?
I mogę się pochwalić, że jestem posiadaczką unikalnego egzemplarza tej powieści! Przez długi czas jej nie wznawiano, i kiedy zapragnęłam mieć własną, w księgarniach od dawna nikt o tym tytule nie słyszał. W końcu gdzieś na przełomie lat 80. i 90. udało nam się kupić niemożliwie obstrzępioną książkę na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Mój małżonek (znany części Biblionetkowiczów jako Miciuś) własnoręcznie ją oprawił i ozdobił okładkę grafikami, wykonanymi na podstawie oryginalnych ilustracji. Więc jest to jedyna taka książka na świecie :-).