Dodany: 01.09.2022 09:53|Autor: LouriOpiekun BiblioNETki

Nowoczesne rewolucje

W Strollowana rewolucja (Ziemkiewicz Rafał A. (Ziemkiewicz Rafał Aleksander)) autor skupia się na tym, w jaki sposób współcześnie wszelaka rewolucja sterowana jest przez kapitał i wielkie firmy. Punktuje, iż w przypadku takich monopolistycznych gigantów, jak google czy fejsbuk mamy do czynienia ze sprywatyzowanym totalitaryzmem. Wiele otrzymujemy przykładów na to, jak stosowana jest strategia "dziel i rządź". Mechanizmami tudzież narzędziami sterowania społeczeństwem (jego oburzeniem i budowaniem podziałów) są takie wykwity jak:

– wspieranie cancel culture
– grzanie tematów takich, jak aborcja
– wywoływanie "prześladowania", prowokacje (false flag)
– sterowanie ułomnościami ludzkich mechanizmów poznawczych – znamienne dla podgrzewania szurii i teorii spiskowych

Ziemkiewicz porusza także kilka "standardowych" dla siebie tematów, czyli np.:

– znowu Ceuta i sterowany kryzys migracyjny na granicy marokańsko-hiszpańskiej
– tematy klimatu i GMO - RAZ (wbrew obiegowym opiniom) nie zaprzecza faktyczności zmian klimatu, punktuje jednak pozorne rozwiązania, przynoszące więcej szkody niż pożytku
– genderyzm i jego głupoty (temat "terfizmu" Rowling)

Warto poczytać, choć w dużej mierze jest to uorganizowanie treści, które RAZ porusza na swoim kanale YT i w wywiadach/dyskusjach panelowych.